لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

اوباما: ايالات متحده با اسلام در جنگ نيست


پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، می گويد ايالات متحده با اسلام در جنگ نيست، بلکه عليه سازمانهای تروريستی ای مبارزه می کند که با تحريف اسلام يا سوء استفاده از اسلام دست به فعاليتهای ويرانگر می زنند.

پرزيدنت اوباما در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه در کاخ سفيد از عملکرد دولت خود جهت ترغيب کشيش آمريکايی در ايالت فلوريدا به انصراف از آتش زدن قرآن در مراسم سالگرد ۱۱ سپتامبر دفاع کرد و گفت اين اقدام جان سربازان آمريکايی را به خطر خواهد انداخت.

رييس جمهوری آمريکا بار ديگر بر حق مسلمانان در زمينه احداث يک مسجد در نزديکی محل برجهای سابق مراکز تجارت جهانی در شهر نيويورک تأکيد کرد و گفت، آزادی بی چون و چرای مذاهب در آمريکا به اين معناست که اگر مسيحيان حق دارند در هر کجا که مايلند محلی برای عبادت داشته باشند، مسلمانان نيز بايد از اين آزادی برخوردار باشند.

پرزيدنت اوباما گفت در عين حال که حساسيتهای فوق العاده ای را که در ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر و القاعده وجود دارد، بخوبی درک می کند، اما تأکيد کرد، ايالات متحده با اسلام در جنگ نيست، بلکه عليه سازمانهای تروريستی ای مبارزه می کند که به گفته آقای اوباما با تحريف اسلام يا سوء استفاده از اسلام دست به فعاليتهای ويرانگر می زنند.

رييس جمهوری آمريکا گفت ايالات متحده بايد مشخص کند که دشمن کيست و بين آمريکاييان مسلمان و آمريکاييان معتقد به مذاهب ديگر نبايد تفاوتی قائل شود.

پرزيدنت اوباما افزود در حال حاضر عمده تمرکز برنامه او حول محور رشد اقتصاد کشور و ايجاد مشاغل قرار دارد. رييس جمهوری آمريکا گفت بر اين امر نيز به خوبی واقف است که اقتصاد ايالات متحده روند بسيار کندی را به طرف رهايی از کسادی کنونی طی می کند و در اين راه ميليونها نفر بيکار و سرخورده شده اند.

پرزيدنت اوباما در اين کنفرانس مطبوعاتی از دموکراتها به عنوان مدافعان حقوق طبقات متوسط جامعه و از جمهوريخواهان به مثابه حاميان منافع ميليونرها و سرمايه داران سخن می گفت. آقای اوباما گفت می داند که بسياری از کسانی که به او رأی داده اند، اکنون وی را مسؤل عدم بهبود وضع اقتصاد کشور می دانند.

رييس جمهوری آمريکا در ادامه سخنان خود در ارتباط با روند صلح در خاورميانه از بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، خواست مهلت توقف موقت عمليات شهرک سازی ها در زمينهای مورد اختلاف فلسطينيان را تمديد کند. مسأله شهرک سازيهای اسراييل يکی از نکات عمده مورد اختلاف فلسطينيان است.

XS
SM
MD
LG