لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۶

پرزيدنت اوباما يک سلسله اصلاحات در سياست های ضد تروريسم آمريکا را اعلام می کند


مقامات آمريکا می گويند رييس جمهوری آمريکا يک سلسله اصلاحات را در فهرست های مراقبتی بمنظور پيشگيری از تروريسم در سطح ملی امروز، سه شنبه، اعلام خواهد کرد

مقامات آمريکا می گويند پرزيدنت باراک اوباما يک سلسله اصلاحات را در فهرست های مراقبتی بمنظور پيشگيری از تروريسم در سطح ملی امروز، سه شنبه، اعلام خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما اين اقدامات را بعد از ديدار با اعضاء ارشد تيم امنيت ملی خود در ارتباط با الزامات امنيتی در پی حادثه بمبگذاری نافرجام روز کريسمس در يک هواپيمای آمريکايی، انجام می دهد.

مقامات دولت اوباما می گويند پرزيدنت اوباما تازه ترين گزارش های رابرت مالر رييس اف بی آی را در مورد حمله نافرجام اخير، دريافت خواهد کرد. همچنين پرزيدنت اوباما در ارتباط با تعقيب قانونی عمر فاروق عبدالمطلب مرد نيجريه ای مظنون در حادثه بمبگذاری با اريک هولدر وزير دادگستری آمريکا، مشورت خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما تازه ترين گزارشهای مربوط به تکنيکهای رديابی تروريسم را نيز از خانم جنت نپوليتانو وزيرِ امنيت داخلی آمريکا، دريافت خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما روز دوشنبه ملاقات هايی در کاخ سفيد با مقامات و مأموران سی آی اِی و نيز با جان برنن مشاور ارشد ضد تروريسم بعمل آورد.

پرزیدنت اوباما دستورداده است تا اطلاعات درون سازمانی مربوط به این حادثه را مورد ارزیابی قرار دهند. رييس جمهوری آمريکا خواسته است تحقیقات مقامات بر این مساله متمرکز شود که چگونه يک مرد نیجریه ای تبار٢٣ ساله که با گروه های افراطی درارتباط بود توانسته است مواد منفجره را مخفیانه به داخل هواپيمای عازم ديترويت از آمستردام، منتقل سازد.

در واکنشی نسبت به این اقدام، هم اکنون مسافران ١٤ کشورعازم ایالات متحده با تدابیر امنیتی فزاینده ای روبرو خواهند بود.

بنا بر اعلام سازمان امنیت حمل و نقل آمريکا، هر فردی که مبدء پروازش از کشورهای حامی تروریسم و ده کشور ديگر باشد و یا از اين دسته از کشورها عبور کرده باشد و قصد داشته باشد به آمريکا سفرکند، مشمول بازبينی های امنیتی شدید خواهد شد.

XS
SM
MD
LG