لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۱

انتقاد اوباما از رهبران حزب جمهوريخواه


انتقاد اوباما از رهبران حزب جمهوريخواه
انتقاد اوباما از رهبران حزب جمهوريخواه

باراک اوباما در گفتگويی با کانال تلويزيونی سی ان ان آشفتگی های سياسی اخير واشنگتن را ناشی از ايدئولوژی انعطاف ناپذير حزب جمهوريخواه خواند.

رييس جمهوری آمريکا در انتقاد از رهبران حزب جمهوريخواه اظهار داشت رهبران اين حزب علاقه بيشتری به سياست بازی دارند تا حل مشکلات.

در ارتباط با مشکلات اقتصادی و مالی کشور، پرزيدنت اوباما خود را جوابگوی اين شرايط نامساعد خواند اما افزود که او اين شرايط را از دوران جورج بوش، رييس جمهوری پيشين، به ارث برده است. وی در همين حال برخی از مشکلات اقتصادی و افزايش بهای نفت را ناشی از مسایل بين المللی غيرقابل کنترل خواند از جمله مشکلات مالی اروپا، سونامی ژاپن و بهار عرب را که اين دو به ويژه موجب بالا رفتن قيمت نفت شدند.

رييس جمهوری آمريکا دگرباره بر خواست خود به افزايش ماليات بر درآمد ثروتمندان و کاهش ماليات بر درآمد تجارت های کوچک و همچنين صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی به ساير کشورها تاکيد کرد. اقدام هایی که رييس جمهوری آن را برای بهبود اقتصادی کشور لازم می داند.

در آستانه دهمين سالگرد حمله تروريستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ پرزيدنت اوباما در اشاره به امنيت ملی تاکيد کرد که خطر حمله تروريستی هميشه وجود دارد اما افزود مقام های دولت فدرال همواره مراقب و هوشيار هستند.

XS
SM
MD
LG