لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۲۵

پرزيدنت اوباما از طريق يک ويديوِ اينترنتی نظرات خود را با مردم ایران در ميان می گذارد


پرزيدنت باراک اوباما ريیس جمهوری آمریکا در آستانه نوروز مستقيماً نظرات خود را با مردم ایران، در ميان می گذارد.

پرزيدنت اوباما در يک ويديوِ اينترنتی که کاخ سفيد شامگاه جمعه منتشر کرد پيشنهاد خود را برای تعامل با ايران، دوباره مطرح کرد. در همين حال رييس جمهوری آمريکا اضافه کرد که رهبران جمهوری اسلامی ايران راه انزوا را برگزيده اند.

پرزيدنت اوباما می گويد آمريکا در همکاری با جامعه بین المللی می خواهد جمهوری اسلامی ايران را نسبت به عمل نکردن به تعهدات بین المللی خود در مورد آشکار سازی وسعت و هدف برنامه هسته ای کشور، مسؤل و پاسخگو سازد.

آمريکا و دیگر کشورهای غربی، جمهوری اسلامی ایران را به تلاش برای توليد تسليحات اتمی، متهم ميکنند. ایران می گوید برنامه اتمی کشور برای توليد انرژی است.

پرزيدنت اوباما می گويد به رغم مشاجره مداومِ دو کشور، آمريکا خود را به آيندۀ اميدوارکننده تری برای مردم ايران از طريق افزايش فرصت های تبادل فرهنگی و کمک به تضمينِ دستيابیِ بدون سانسوربه اينترنت، متعهد می داند.

***

در خبری ديگر روز جمعه صدای آمريکا اعلام کرد که يک برنامه آموزش زبان انگليسی را برای فارسی زبانان تهيه کرده و در وب سايت خود برای استفادۀ علاقمندان، قرار داده است. جهت دسترسی به اين برنامه اينجا را کليک کنيد.

پرزيدنت باراک اوباما ريیس جمهوری آمریکا در آستانه نوروز مستقيماً نظرات خود را با مردم ایران در ميان می گذارد.

پرزيدنت اوباما در يک ويديوی اينترنتی که کاخ سفيد شامگاه جمعه منتشر کرد پيشنهاد خود برای تعامل با جمهوری اسلامی ايران را دوباره مطرح کرد. در همين حال رييس جمهوری آمريکا اضافه کرد که رهبران ايران راه انزوا را برگزيده اند.

پرزيدنت اوباما می گويد آمريکا در همکاری با جامعه بین المللی می خواهد جمهوری اسلامی ايران نسبت به عمل نکردن به تعهدات بین المللی خود در مورد آشکار سازی وسعت و هدف برنامه هسته ای کشور، مسؤل شناخته شده و پاسخگو باشد.

آمريکا و دیگر کشورهای غربی ایران را به تلاش برای توليد تسليحات اتمی، متهم ميکنند. ایران می گوید برنامه اتمی کشور برای توليد انرژی است.

پرزيدنت اوباما می گويد به رغم مشاجره مداوم دو کشور،آمريکا به آيندۀ اميدوارکننده تری برای مردم ايران از طريق افزايش فرصت های تبادل آموزشی و کمک به تضمين دستيابی به اينترنتِ بدون سانسور، متعهد است.

***

در خبری ديگر روز جمعه صدای آمريکا اعلام کرد که يک برنامه آموزش زبان انگليسی را برای فارسی زبانان در وب سايت خود برای علاقمندان آماده کرده است. برای دسترسی به اين برنامه اينجا را کليک کنيد.

XS
SM
MD
LG