لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۲۵

گزارش سیاسی: ابراز امیدواری باراک اوباما به همکاری احزاب سیاسی کشور برای کارآفرینی


باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده مصرانه از نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات کنگره خواسته است تا در تلاش برای کارآفرینی با هم همکاری کنند.

باراک اوباما اخیراً در کاخ سفید میزبان نمایندگان ارشد هر دو حزب بود.

پرزیدنت اوباما می گوید نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه، با وجود اختلاف نظر پیرامون مسائل متعدد، می توانند با همکاری یکدیگر اقتصاد کشور را تقویت کنند.

آقای اوباما می گوید: «به نظر من، مردم آمریکا به دلیل عدم پیشرفت در برخی مسائل کلیدی کشور دلسرد و نا امید شده اند. با وجود این که احزاب در مورد بسیاری از مسائل توافق ندارند، اما باید جنبه هایی وجود داشته باشد که بتوانیم به یک توافق جمعی دست بیابیم.»

نمایندگان اقلیت جمهوری خواه با ابتکارهای قانونی دموکرات ها در مورد اصلاح بیمه خدمات درمانی و یا دیگر مسائل داخلی مخالفت کرده اند.

با وجود نرخ بیکاری۹/۷درصدی ایالات متحده، پرزیدنت ابراز امیدواری کرده است کنگره به زودی طرح ارائه مشوق های بازرگانی به حرفه های کوچک و استخدام کارمند بیشتر را تصویب کند.

وی می گوید: «من امیدوارم بتوانیم در مورد چگونگی همکاری مشترک به هدف یافتن راهکاری برای کارآفرینی صحبت کنیم و این مسئله ای است که پرداختن به آن از اولویت های اصلی من خواهد بود.»

آقای اوباما همچنین ابراز امیدواری کرده است برای یافتن راه هایی به منظور کاهش بدهی ایالات متحده و رفع کسری بودجه، که در بالاترین سطوح تاریخ کشور قرار دارند، به توافق های مشترکی دست یابند.

آقای اوباما با نانسی پلوسی، سخنگوی نمایندگان کنگره، جان بوهنر، نماینده ارشد حزب جمهوری خواه و رئیس نمایندگان اقلیت جمهوری خواه، هری رید، رهبرحزب اکثریت در سنا و میچ مک کانل، رهبرحزب اقلیت درسنا و دیگر نمایندگان کنگره دیدار کرد.

پرزیدنت اوباما گفت امیدوار است در آینده، دیدارهای مشترک بیشتری با حضور نمایندگان دو حزب و سیاستمداران مستقل برگزار شوند.

آقای اوباما گفت: «امید من این است که این دیدارها به طور مرتب تکرارشوند. من از همه کسانی که برای شرکت در این جلسه وقت صرف کردند، قدردانی می کنم. اطمینان دارم که اگر با نیت خیر برای ملت آمریکا و روحیه مثبت پیش برویم، دستاوردهای بزرگی خواهیم داشت.»

در ارقام نظرسنجی های عمومی اخیر، میزان محبوبیت آقای اوباما به کمی کمتر از پنجاه درصد رسیده است. این رقم درمقایسه با سال گذشته افت شدیدی داشته است.

XS
SM
MD
LG