لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

پرزيدنت اوباما در نشست کارآفرینی در واشنگتن از برنامۀ تبادل تجربیات جهان اسلام و آمریکا پرده برداشت


پرزيدنت باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا روز دوشنبه در نشست کارآفرینی در واشنگتن از برنامۀ جدیدی به منظور تبادل تجربیات کارآفرینان جهان اسلام و آمریکا، پرده برداشت.

براساس این طرح، افرادی که ريیس جمهوری آمریکا آنان را کارآفرینان اجتماعی توصيف کرد، به آمریکا رفته و کارآفرینان آمریکایی نيز به کشورهای مسلمان سفر خواهند کرد.

پرزيدنت اوباما اعلام کرد تحت این برنامه زنان مسلمان قادر خواهند بود به عنوان کارمند و یا کارآموز در صنایع تکنولوژی آمریکا کار کنند و چهره های «سلیکان ولی» که از مراکز عمدۀ تکنولوژی در آمریکا ست، برای تبادل تجربیات خود به خاورمیانه، ترکیه و آسیای جنوب شرقی خواهند رفت.

ريیس جمهوری آمریکا سال گذشته در سخنرانی خود در قاهره وعده داد روابط کاری- تجاری آمریکا و جهان اسلام را تقویت کند. گِری لاک وزیر بازرگانی آمریکا روز دوشنبه در جریان افتتاح این نشست گفت تقویت کارآفرینان مسلمان، هم به جهان اسلام کمک می کند و هم تجارت و امنیت آمریکا را تقویت می کند. آقای لاک افزود این نشست تأکیدی است بر تعهد پرزيدنت اوباما برای تقويت روابط دو طرف بر اساس احترام متقابل، منافع و وظایف مشترک.

وزیر بازرگانی آمریکا خطاب به شرکت کنندگان گفت بیش از یک میلیارد انسانی که در کشورهای مسلمان زندگی می کنند بک منبع عظیم استعداد محسوب می شود که به خوبی در اقتصاد جهانی از آنها استفاده نشده است. آقای لاک افزود زمان آن رسیده است که آمریکا با گسترش روابط اقتصادی خود با جهان اسلام روابط دو طرف را تقویت کند.

شرکت کنندگانِ این نشست را کارآفرینان جوان، مقام های دولتی، بانکداران و کارشناسان دیگر تشکیل می دهند. قرار است سال آینده ترکیه میزبان نشست کارآفرینی باشد.

XS
SM
MD
LG