لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۷

واشنگتن تايمز: شادباش نوروزی پرزيدنت اوباما نشانه تغيير جهت سياست آمريکا نسبت به ايران است


واشنگتن تايمز: شادباش نوروزی پرزيدنت اوباما نشانه تغيير جهت سياست آمريکا نسبت به ايران است

روزنامه های آمريکا شادباش نوروزی پرزيدنت اوباما به مردم ايران را نشانه تغيير جهت سياست ايالات متحده در برابر دولت جمهوری اسلامی خوانده اند.

وال استريت جورنال نوشته است پيام شادباش نوروزی پرزيدنت اوباما به مردم ايران، قويترين پشتيبانی وی از اپوزيسيون سياسی و جوانان ايران را تا به امروز، در برداشته است. اين پيام نشان می دهد که رييس جمهوری آمريکا قصد دارد از موج دموکراسی خواهی در منطقه خاورميانه برای فشار آوردن به رهبری جمهوری اسلامی، بهره گيرد.

اين روزنامه می نويسد پرزيدنت اوباما هر سال همزمان با نوروز برای مردم ايران پيام می فرستاد. اما در پيام امسال وی بر خلاف پيام نوروز ۱۳۸۸، از فراخواندن دولت احمدی نژاد به تعامل با آمريکا خبری نبود؛ و به جای آن رييس جمهوری آمريکا از نقض حقوق بشر توسط دولت تهران، به شدت انتقاد کرد.

واشنگتن تايمز شادباش نوروزی پرزيدنت اوباما به مردم ايران را نشانه تغيير در خط مشی دولت آمريکا نسبت به ايران خوانده است. اين روزنامه با اشاره به انتقاد رييس جمهوری آمريکا از ارعاب و سرکوب وحشيانه مردم ايران و نقض حقوق بشر توسط دولت از پس از انتخابات سال ۱۳۸۸، می نويسد اين پيام، موضع پرزيدنت اوباما را در برابر دولت و مردم ايران کاملاً روشن کرد.

اما در خبری ديگر روزنامه استريلين نوشته است اسناد ويکی ليکس نشان می دهد که معمر قذافی اسامی اعضای گروه های شورشی اسلامی ليبی را در اختيار سازمان های اطلاعاتی آمريکا و بريتانيا قرار داده است. استريلين می نويسد پس از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، ايالات متحده و بريتانيا تشنه دستيابی به اسامی اعضای گروه های تروريستی بودند، و البته قذافی برای حفظ رژيم خود اين اسامی را در اختيار آنها قرار می داد.

روزنامه گاردين نيز از سرگيری تظاهرات در سوريه را بيانگر آن می داند که روحيه انقلابی در مردم آن کشور، جنب و جوشی تازه به خود گرفته است.

XS
SM
MD
LG