لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۱

پرزيدنت اوباما با امضاء لایحه تحریم های جديد آمريکا عليه ايران به آن قوت قانونی خواهد بخشيد


پرزيدنت باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا با امضاء لایحه مربوط به بسته جدید تحریم های انرژی و مالی عليه ايران، امروز، پنجشنبه، به آن قوت قانونی خواهد بخشيد.

کاخ سفید اعلام کرد پرزيدنت اوباما لایحه تحریم ها را که هفته گذشته به تأیید کنگره آمریکا رسید، عصر روز پنجشنبه ساعت ۱۰ و ۱۵ دقيقه بعد از ظهر به وقت گرينويچ، امضاء خواهد کرد.

کنگره آمریکا هفته گذشته تحریم های شدید تری را علیه ایران تصویب کرد. در بسته تحریم های جدید علیه ایران، شرکت هایی که به ایران بنزین و دیگر فرآورده های نفتی بفروشند از حضور در بازار آمریکا محروم خواهند شد. در تحریم های جدید همچنین بانک های خارجی در صورت کمک به موسسات مهم ایرانی و یا سپاه پاسداران، از دسترسی به نظام مالی آمريکا محروم می شوند.

در اوايل ماه ژوئن نيز شورای امنيت سازمان ملل متحد چهارمين دور تحريم های خويش را درمورد ايران به خاطر خودداری جمهوری اسلامی ايران ازمتوقف کردن برنامه غنی سازی اورانيوم خود، به تصويب رساند. اتحاديه اروپا نيز تصميم گرفت تحريم های يکجانبه خود را عليه ايران که شامل ممنوعيت سرمايه گذاری های جديد، همکاری های فنی و انتقال فناوری به بخش نفت و گاز ايران می شود، وضع کند.

جمهوری اسلامی ايران می گويد برنامه اتمی کشور صلح آميز است اما باور کشورهای غربی اينست که ايران تلاش دارد به فناوری توليد تسليحات اتمی دست يابد.

XS
SM
MD
LG