لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

سفر پرزيدنت اوباما به سه ايالت آمريکا


سفر پرزيدنت اوباما به سه ايالت آمريکا
سفر پرزيدنت اوباما به سه ايالت آمريکا

با آغاز رقابت های مقدماتی انتخابات رياست جمهوری ايالات متحده پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در سفر انتخاباتی خود به سه ايالت تلاش می کند لزوم اتخاد تدابير ويژه به منظور بهبود اقتصادی و ايجاد کار را توضيح دهد.

اخبار بد اقتصادی اخير رييس جمهوری آمريکا را بر آن داشت که در سفر اخير خود، به اقتصاد که بسياری از شهروندان اين کشور را نگران کرده است، بپردازد. پرزيدنت اوباما در توقف خود در شهر دکورا در ايالت آيوا در يک گردهمايی به منظور پرسش و پاسخ با مردم شرکت کرد.

رييس جمهوری ايالات متحده اظهار داشت: برغم نابسامانی های اقتصادی و مالی اخير و چالش های در پيش رو، آمريکا هنوز بهترين کشور جهان است. هيچ کشوری در جهان نيست که نخواهد جايش را با ايالات متحده عوض کند. ما بهترين مدارس را داريم. بهترين شرکت ها، بهترين دانشمندان، بهترين سيستم بازار.

پرزيدنت اوباما برخی از مشکلات اقتصادی و افزايش بهای نفت را ناشی از مسائل بين المللی خواند که قابل کنترل نبودند.

رييس جمهوری آمريکا گفت: بهار عرب با حرکت به سوی دموکراسی و افزايش توجه به حقوق بشر در آن کشورها، سونامی ژاپن هردو موجب بالا رفتن قيمت نفت شدند.

رييس جمهوری آمريکا همچنين به مشکلات مالی اروپا اشاره کرد.

پرزيدنت اوباما تلاش کرد حاضران را قانع کند که اقدامات دولت وی در راه ثبات اقتصادی و ايجاد کار بوده و اينکه گفتگوهای نه چندان موثر درباره بالا بردن سقف بدهی دولت که باعث کم شدن اعتبار رتبه مالی کشور شد ناشی از عدم همکاری نمايندگان جمهوريخواه مجلس نمايندگان با دولت وی بوده است.

رييس جمهوری آمريکا گفت: مشکل ما سيستمی است که منافع حزبی را به منافع کشور ترجيح می دهد. اگر تصميم درست اتخاذ شده بود رتبه اعتبار مالی ما کم نمی شد. اين امر ناشی از سياست است و نه اقتصاد.

پرزيدنت اوباما به برنامه هايی که اقتصاد کشور را بهبود می بخشد اشاره کرد: برنامه هايی چون ساختن جاده، پل و مدرسه، افزايش ماليات بر درآمد ثروتمندان، کاهش درآمد تجارت های کوچک و صارات محصولات کشاورزی و صنعتی به ساير کشورها.

پرزيدنت اوباما در تاکيد بر اعتقاد خود به قدرت صدای مردم، از رای دهندگان خواست به کنگره فشار آورند تا برنامه های بهبود اقتصادی، به تصويب برسد.

تحليلگران سياسی سفر پرزيدنت اوباما به مينه سوتا، آيوا و ايلينوی را در راستای تلاش وی برای انتخاب مجدد به رياست جمهوری می دانند.

XS
SM
MD
LG