لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۸

اوباما: سرعت رشد اقتصادی آمريکا به اندازه کافی نيست


پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، می گويد اقتصاد آمريکا در حال گسترش است اما نه با سرعتی که لازم است.

پرزيدنت اوباما در مصاحبه خود با شبکه خبری اِن بی سی مصراً از کنگره آمريکا خواست برخی از پيشنهادات موجود وی را نظير وام های مخصوص برای کسب بازرگانان کوچک و تخفيف مالياتی شرکتها، مورد تصويب قرار دهند.

رييس جمهوری آمريکا می گويد لايحه تسهيل دريافت اعتبار برای بازرگانی های کوچک آنان را به افزايش ميزان سرمايه گذاری های خود، ترغيب می کند.

پرزيدنت اوباما می گويد که هيچ راه حل معجزه آسايی برای درمان ناملايمات اقتصادی کشور، وجود ندارد.

رييس جمهوری آمريکا همچنين به شبکه تلويزيونی اِن بی سی گفت به رغم آنکه يک مسيحی است و رسماً نيز در مورد باورهای خود اظهار نظر کرده است نگران نظرسنجی هايی نيست که می گويند يک پنجم آمريکايی ها تصور می کنند او مسلمان است. پرزيدنت اوباما همچنين گفت نسبت به شايعات در مورد محل تولد خود در خارج از آمريکا نگران نيست و اضافه کرد که «من نميتوانم همه وقت خود را با آويختن شناسنامه خود بر روی گردنم تلف کنم.»

رييس جمهوری آمريکا متذکر شد يک «شبکه پخش اطلاعات نادرست» وجود دارد که در عصر رسانه های جمعی نوين مرتباً اينگونه خبرهای جعلی را منتشر می کند.

پرزيدنت اوباما بارديگر خاطرنشان کرد که مسلمانان حق دارند مسجد و مرکز فرهنگی خود را در مجاورت محل حملات تروريستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در نيويورک بسازند.

XS
SM
MD
LG