لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

پرزيدنت اوباما در باشگاه گريديرون: بعضی چيزها ارزش تکرار دارند


پرزيدنت اوباما در باشگاه گريديرون: بعضی چيزها ارزش تکرار دارند
پرزيدنت اوباما در باشگاه گريديرون: بعضی چيزها ارزش تکرار دارند

پرزيدنت اوباما در يکصد و بيست و ششمين مراسم شام موسوم به «گريديرُن» در واشنگتن با کنايه به جمهوريخواهان و دمکرات ها، موجب خنده حضار شد. زمانی که پرزيدنت اوباما برای ادای سخنانش ايستاده بود، گروه موسيقی اين مراسم، شروع به اجرای آهنگ معروف بوريس اسپرينگتون، به نام، متولد آمريکا، کرد و پرزيدنت اوباما به آهستگی گفت، بعضی چيزها ارزش تکرار دارند. منظور آقای اوباما کنايه به ادعای برخی از محافظه کاران بود که می گويند وی نه در هاوايی بلکه در اندونزی متولد شده است.

پرزيدنت اوباما با اشاره به هيلی باربر، فرماندار ايالت می سی سی پی، که نامزد احتمالی حزب جمهوريخواه در انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۱۲ ميلادی است، بازهم حضار را به خنده در آورد. آقای اوباما گفت، وقتی همسرش ميشل اوباما مردم را به مبارزه عليه چاقی مفرط تشويق می کرد، منظورش اين نبود که فرماندار باربر برای رياست جمهوری کانديد شود.

باشگاه گريديرون، يک سازمان اختصاصی برای خبرنگاران است که هر ساله از مقامات دولتی و رهبران سياسی و تجاری دعوت می کند شبی را برای صرف شام، سخنرانی و بذله گويی بگذرانند. آقای اوباما بيست و يکمين رييس جمهوری آمريکا است که در اين مراسم شرکت کرده است. اولين مراسم شام ِ باشگاه گريديرن در سال ۱۸۸۵ ميلادی برای کاهش تنش ها بين مقامات دولتی و خبرنگاران برگزار شد. مراسم شام ِ امسال به افتخار «ديويد برودر،» نويسنده واشنگتن پست، برگزار شد که اوائل هفته گذشته جان سپرد.

XS
SM
MD
LG