لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۲

گزارش: پرزيدنت اوباما در آستانه روز کارگر در آمريکا در مورد مسأله بيکاری می گويد


گزارش: پرزيدنت اوباما در آستانه روز کارگر در آمريکا در مورد مسأله بيکاری می گويد
گزارش: پرزيدنت اوباما در آستانه روز کارگر در آمريکا در مورد مسأله بيکاری می گويد

پيام هفتگی راديويی - اينترنتی پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در روز شنبه درباره بزرگداشت کارگران در آمريکا بود. در اين پيام پرزيدنت اوباما بار ديگر بر تعهد خود نسبت به طبقه کارگر و همچنين طبقه متوسط در آمريکا تأکيد کرد.

روز کارگر آمريکا با صد سال قدمت به ۱۵۰ ميليون کارگر در آمريکا، تعلق دارد.

روز شنبه پرزيدنت اوباما باز هم بر تعهد خود به بهبود وضعيت اقتصادی طبقه متوسط آمريکا تاًکيد کرد. اين در حالی است که مشکلات اقتصادی همچنان ادامه دارد و بر آخرين آمار بيکاری در آمريکا باز هم کمی افزوده شده است.

رييس جمهوری می گويد نيازی نيست که من بشما بگويم اکنون دوران مشکلی برای ماست. ميليون ها نفر از کسانی که در دور و بر ما زندگی می کنند، به بدترين رکود اقتصادی دوران زندگی خود دچار شده اند و حتی قبل از آن نيز گرفتار برخی مشکلات بوده اند.

شرکت ها برای ايجاد کار در سرزمين های خارجی از معافيت های مالياتی بهره ميبردند و تشکيلات بزرگ وال استريت به سودهای کلان دست می يافتند. پرزيدنت اوباما می گويد که تمام اينها به بهای فشار بر طبقه کارگرآمريکايی و خانواده های آنها که کار ميکردند تا فعال باقی بمانند؛ تمام شده است.

پرزيدنت اوباما با توجه به روز کارگر که بنا بر سنت هميشگی در نخستين دوشنبه ماه سپتامبر گرامی داشته ميشود، می گويد در اين روز ما بايد بر تعهد خود به ارزش هائی که هميشه آن را ارج نهاده ايم، تاًکيد کنيم و اقتصاد خود را باز سازی کنيم.

برای بازسازی اقتصادی و مستحکم کردن وضعيت اقتصادی طبقه متوسط جامعه، دولت در طرح های زير بنايی اقتصادی که به ايجاد کار در بخش خصوصی می انجامد؛ سرمايه گذاری کرده است. گام های ضروری را برای جلوگيری از بيکار شدن صدها هزار آموزگار و پليس برداشته و حدود ۹۵ در صد از ماليات خانواده کارگران کاسته است. رييس جمهوری همچنين برای گذراندن لايحه ای که بتواند بخشودگی مالياتی را برای کسانی که توانسته اند مشاغل جديدی را بوجود می آورند؛ تلاش ميکند.

پرزيدنت اوباما در پيام هفتگی راديوئی - اينترنتی خود برای مردم آمريکا می گويد «روز کارگر برای ما ياد آور آنست که ما با بی اعتنائی و بی مسؤليتی نتوانسته ايم موفق ترين کشور جهان بشويم. ما برای ارج نهادن به آنان که بسختی کار کرده و احساس مسؤليت کرده اند؛ موفق ترين کشور جهان شديم. ما موفق ترين شده ايم زيرا می دانيم که اين آحاد ملت است که با هم به اعتلاء می رسد يا با هم به کاميابی دست نمی يابد.»

پرزيدنت اوباما می گويد اين همان چيزی است که ما در گذشته کرده ايم و همان چيزی است که در آينده برای دوباره سازی اقتصاد خود انجام خواهيم داد.

قرار است روز چهارشنبه پرزيدنت اوباما طرح بخشودگی مالياتی خود را که شامل دائمی کردن اعتبار برای سرمايه گذاری شرکت ها در پژوهش و توسعه است، اعلام کند. انتظار می رود اين طرح در ۱۰ سال آينده ۱۰۰ ميليارد دلار هزينه داشته باشد. همچنين پرزيدنت اوباما می گويد حذف بخشودگی های مالياتی را که در زمان پرزيدنت بوش، رييس جمهوری پيشين امريکا، بر قرار شده و در ماه دسامبر به پايان می رسد فقط برای خانواده های با درآمد بالاتر از ۲۵۰۰۰۰ دلار، مورد پشتيبانی قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG