لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۸

پرزيدنت اوباما رهبران جمهوری خواه کنگره را مورد خطاب قرار می دهد


پرزيدنت اوباما رهبران جمهوری خواه کنگره را مورد خطاب قرار می دهد
پرزيدنت اوباما رهبران جمهوری خواه کنگره را مورد خطاب قرار می دهد

پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در پيام هفتگی راديويی - اينترنتی خود از رهبران حزب جمهوری خواه در کنگره آمريکا خواست تا به مانع تراشی در برابر لايحه ای که از کمک های مالی شرکت های بزرگ و نفوذ آنان در انتخابات می کاهد، پايان دهند.

اين لايحه با همکاری دموکرات ها و جمهوری خواهان تهيه شده است.

همزمان با نزديک شدن انتخابات ميان دوره ای در آمريکا، پرزيدنت اوباما در مقام رييس حزب دموکرات تلاش های خود را برای حفظ اکثريت دموکرات در کنگره آمريکا بيشتر کرده است. در همين راستا، مسئله توانايی های مالی کانديداها در چگونگی فعاليت های انتخاباتی آنان و همچنين آگهی های تبليغاتی تلويزيونی نقش بسيار مهمی را دارا ست.

پرزيدنت اوباما در پيام هفتگی خود از جمهوری خواهان می خواهد به مخالفت خود با تصويب لايحه ای که کمک های مالی شرکت های بزرگ را در آگهی های انتخاباتی محدود می کند، خاتمه دهند.

اشاره پرزيدنت اوباما به قانونی بودن کمک های مالی شرکت های بزرگ در آگهی های انتخاباتی است که به راًی ديوان عالی آمريکا در ژانويه گذشته باز می گردد. با توجه به راًی ديوان عالی، شرکت های خارجی اجازه دارند تا هر مقداری که بخواهند به آگهی های تبليغاتی انتخاباتی کمک مالی کنند.

رييس جمهوری آمريکا در پيام خود ميگويد لايحه ای را که وی از آن پشتيبانی می کند، خواهان آنست که نام افراد حقيقی يا حقوقی که هزينه آگهی هائی را می پردازند که در چهارچوب منافع خاصی است، مشخص شود.

پرزيدنت اوباما در پيام خود همچنين می گويد ما نمی توانيم اجازه دهيم که شرکت های بزرگ، دموکراسی ما را در دست خود بگيرند. رييس جمهوری آمريکا می گويد «در زمانی که آمريکا با چنين چالش هايی روبروست، ما نمی توانيم از عهده اين گونه بازی های سياسی برآييم. صدای مردم نبايد با توجه به ميليون ها دلار پولی که به طور محرمانه برای آگهی هايی که در جهت منافعی خاص تهيه ميشود، محو شود. صدای آنان بايد شنيده شود.»

از سوی ديگر، جمهوری خواهان نيز بنا بر سنت هميشگی به اين پيام پاسخ داده اند.

«چارلز جيو،» عضو جمهوری خواه مجلس نمايندگان از ايالت هاوايی، می گويد دولت بايد از هزينه های خود بکاهد تا مجبور نباشد که وام بگيرد يا ماليات ها را افزايش دهد.

چارلز جيو می گويد ادامه هزينه زياد توسط دولت، نتايجی را به وجود می آورد که وی آن را نگران کننده خوانده است.

XS
SM
MD
LG