لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۵

پرزيدنت اوباما: مبارزه با پيامدهای ريزش نفت به خليج مکزيک سال ها طول خواهد کشيد


پرزيدنت باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا ساعتی پيش از دفتر کار خود در کاخ سفيد درباره وضعيت ريزش نفت در خليج مکزيک و تلاش دولت برای مهار آن، سخن گفت.

رييس جمهوری آمريکا در بخشی از سخنان خود گفت دولت آمريکا به شرکت نفتی بريتيش پتروليوم -- بی پی -- اعلام کرده است که از فناوری ها و تجهيزات بيشتری برای مهار نشت نفت از سکوی منفجر شده استفاده کند. شرکت بی پی مسؤليت اداره سکوی منفجر شده در خليج مکزيک را بر عهده داشته است.

پرزيدنت اوباما اضافه کرد انتظار می رود ريزش نفت در خليج مکزيک در چند هفته آينده بطور کامل مهار شود. رييس جمهوری آمريکا همچنين گفت آمريکا بايد عادت به سوخت های فسيلی را پايان دهد.

در همين ارتباط پرزيدنت اوباما در سفر دوروزه خود به سواحل خليج مکزيک بهمراه مقامات دولتی و مسؤلان محلی در جنوب ايالات ميسی سی پی و آلاباما از مراکز هماهنگی و مقابله با ريزش نفت ديدار و با ساکنان و صاحبان مشاغل گفتگو کرد تا از نزديک برداشت صحيح تری از خسارات ناشی از نشت نفت بريتيش پتروليوم داشته باشد.

از زمان انفجار سکوی نفت بريتش پتروليوم در ماه آوريل گذشته، کشته شدن يازده نفر و فاجعه بارترين ريزش نفت در تاريخ آمريکا، پرزيدنت باراک اوباما در چهارمين سفر خود به سواحل خليج مکزيک از سه ايالت ساحلی آمريکا در سخنان خود گفت دولت فدرال مصمم است اطمينان حاصل کند که بريتيش پتروليوم خسارات وارده از نشت نفت را به مردم و صاحبان مشاغل خواهد پرداخت.

پرزيدنت اوباما همچنين خاطر نشان کرد که دولت متعهد شده است تا در دراز مدت به ساکنان ساحلی خليج مکزيک کمک کند تا بتوانند با خسارات و پيامدهای اقتصادی و محيط زيستی نشت نفت برتيش پتروليوم مقابله کنند. رييس جمهوری آمريکا تصريح کرد که ميخواهد مردم منطقه بدانند دولت وی مصمم است تا هر زمان و تا هر اندازه که لازم باشد، با اين فاجعه مقابله خواهد کرد. رييس جمموری آمريکا قول داد وضع بحالت عادی باز خواهد گشت.

پرزيدنت اوباما تشريح کرد که اين بزرگترين پروژه بازسازی محيط زيست در تاريخ آمريکاست و در حال حاضر بيش از ۲۷ هزار نفر برای جلوگيری از آلودگی سواحل و حيات وحش مشغول بکار هستند.

ديدار پرزيدنت اوباما از سه ايالت ساحلی کشور زمانی انجام ميشود که خشم فزاينده ای مردم آمريکا را فرا گرفته است و نزديک به دوماه است که فوران نفت خام همچنان در خليج مکزيک ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG