لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۲

اوباما: ما به «بی پی» دستور داده ایم که خسارات مربوط به خرابی های اقتصادی را بپردازد


پرزیدنت باراک اوباما روز جمعه از نزدیک به انتظارات و نگرانی های مردم و صاحبان مشاغل و کارگاه های کوچک در رویارويی با فاجعۀ ريزش نفت در خليج مکزيک، گوش فرا داد. رييس جمهوری آمريکا در حالی که به جزیره «گراند آیل» در ایالت لوئیزیانا رفته بود، با مردم محلی به گفتگو نشست.

کاخ سفید میگوید دولت گسترده ترین رویارويی های ممکن را بمنظور علاج این نوع رویدادهای محیط زیست را که در تاریخ آمریکا بی سابقه است، بسیج کرده است. علاوه بر آن دولت فدرال می خواهد اطمینان یابد که بی پی -- شرکت نفتی بریتیش پترولیوم تمام کار پاکسازی های حاصل از ريزش نفت را به انجام خواهد رسانيد. دولت فدرال آمریکا علاوه بر شرکت نفتی بریتیش پترولیوم، تمام شرکای دیگر را نیز نسبت به خسارات وارده پاسخگو می شناسد. دولت اوباما همچنین استانداردهای دقيق تازه ای را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه بمورد اجرا خواهد گزارد.

پرزیدنت اوباما گفت «من از «خلیج کامینادا» در جزيره «گراند» با شما صحبت می کنم. اینجا یکی از نخستین مناطقی است که خرابی حاصل از ريزش نفت را در خلیج مکزیک آزموده است. وقتی که من در یکی از فروشگاه ها بودم، با گروهی از مردم محلی و صاحبان مشاغل در آنجا صحبت کردم.»

ريزش نفت به فراسوی سواحل کشيده شده و بر آنها تأثير گزارده است. داستان این مردم برای بسیاری در «جزيره گراند» و همچنین در سایر سواحل آشناست. اغلب این خانواده ها نسل اندر نسل در اين نواحی کار کرده و زندگی خود را گذرانده اند.

پرزیدنت اوباما در پیام رادیوئی - اینترنتی خود می گوید برای پاک کردن آب و زمينی که ريزش نفت آنها را آلوده ساخته و خرابی ببار آورده است، اجازه داده ام ۱۷۵۰۰ تن از افراد نیروی گارد ساحلی برای کمک به اين منطقه اعزام شوند. بیش از ۲۰ هزار نفر در حال حاضر۲۴ ساعته برای حفاظت سواحل و آبها سرگرم کار و فعالیت هستند و بیش از ۱۹۰۰ کشتی برای کمک به پاک سازی آب در منطقه خلیج مکزیک سرگرم فعالیت شده اند.

پرزیدنت اوباما در پیام خود می گوید ما به شرکت نفتی بریتیش پترولیوم دستور داده ایم که خسارات مربوط به خرابی های اقتصادی را بپردازد و میخواهیم مطمئن شویم هر یک دينار ضرری که بر مردم آسیب دیده در سواحل وارد شده است، از سوی شرکت نفتی بریتیش پترولیوم جبران خواهد شد.

XS
SM
MD
LG