لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۰

اوباما و بينر ساعت ها گلف بازی کردند


اوباما و بينر ساعت ها گلف بازی کردند
اوباما و بينر ساعت ها گلف بازی کردند

پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا و مخالف و منتقد سرسخت جمهوريخواه او جان بينر، رييس مجلس نمايندگان ايالات متحده، روز شنبه را در فضايی آفتابی وآرام تر از معمول در زمين گلف پايگاه نظامی هوايی آندروز در خارج از واشنگتن به بازی گلف پرداختند.

در ديدار و رقابت دوستانه بازی گلف شنبه جوبايدن، معاون رييس جمهوری، و«جان کی سيک،» فرماندار جمهوريخواه اوهايو، نيز شرکت داشتند و هنگامی که جو بايدن با ضربه موفقيت آميزی توپ گلف را از فاصله ۵ – ۶ متری گل کرد، پرزيدنت اوباما به شوخی و رو به خبرنگاران از او تمجيد کرد.

در بازی روز شنبه آقای اوباما و آقای بينر، رييس جمهوری دوستانه دست به شانه رييس مجلس نمايندگان زد و رانندگی اتومبيل گلف را به دست گرفت و به گفته کاخ سفيد برندگان آن، آقايان اوباما و بينر، هريک ۲ دلار برنده شدند و اوقات بسيار خوبی را با هم داشتند.

رييس جمهوری و رييس مجلس نمايندگان آمريکا روابطی محترمانه اما بدور از توافق با يکديگر دارند که نشانگر تفاوتهای عميق دوحزب سياسی آمريکا بر سر سياستهای بودجه و بدهی کشوراست و نگرانی از احتمال بروز قصور ايالات متحده در مقابل تعهداتش را در بازار، برانگيخته است.

نزديکان دو طرف گفتند روز شنبه و فرصتهای مشابه زمينه ای است که اين دو از احزاب دمکرات و جمهوريخواه بتوانند به توافقی برای تهيه بيش از ۱۴ تريليون دلار برسر بدهی کشور برسند.

وزرات خزانه داری آمريکا نسبت به لزوم رسيدن به يک توافق در زمينه وام های بيشتر تا پيش از تاريخ دوم اوت، ۴۲ روز ديگر، هشدار داده است.

XS
SM
MD
LG