لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۲

پرزيدنت اوباما با دو رهبر آفريقايی ديدار می کند


پرزيدنت اوباما با دو رهبر آفريقايی ديدار می کند
پرزيدنت اوباما با دو رهبر آفريقايی ديدار می کند

کاخ سفيد اعلام کرد پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، هفته آينده با دو تن از رهبران آفريقا ديدار می کند.

ديدار پرزيدنت اوباما با گودلاک جاناتان، که به تازگی برای تصدی رياست جمهوری نيجريه ادای سوگند کرده است، برای روز چهارشنبه تدارک ديده شده است. قرار است رهبران دو کشور در اين ديدار درباره «آخرين تحولات منطقه و جهان» و «مشارکت قوی با يکديگر» گفتگو کنند.

پرزيدنت اوباما همچنين روز پنجشنبه با علی بونگو، رييس جمهوری گابن، ديدار خواهد داشت. آقای بونگو رياست دوره ای شورای امنيت سازمان ملل متحد را در ماه جاری ميلادی برعهده دارد. بر اساس بيانيه کاخ سفيد، «پيشبرد» مشارکت ميان دو کشور در زمينه شماری از مسائل حساس منطقه ای و جهانی در کانون گفتگوهای طرفين قرار خواهد داشت.

در همين حال، قرار است ميشل اوباما، بانوی اول آمريکا، همراه با دخترانش اواخر ماه جاری ميلادی به ايالت کنتيکات در شرق اين کشور سفر کنند. کاخ سفيد هفته گذشته اعلام کرده بود خانم اوباما از بيست و يکم تا بيست و ششم ژوئن در سفر به کشورهای بوتسوانا و آفريقای جنوبی به ترويج رهبری جوانان، آموزش بهداشت و سلامتی خواهد پرداخت. در اين سفر، مادر ميشل اوباما و دخترانش وی را همراهی می کنند. بيانيه کاخ سفيد اين سفرها را بخشی از تلاش دولت پرزيدنت اوباما برای گسترش پيوندها با ملل آفريقايی براساس «احترام متقابل، مسئوليت پذيری متقابل و منافع مشترک» خوانده است.

XS
SM
MD
LG