لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

اوباما: عنصر جدیدی با تفسیری خشونت آمیز به اسلام آسیب رسانده است


اردن: برای نجات خلبان اردنی از اسارت داعش تلاش می‌کنيم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید عنصر جدیدی در اسلام ظهور کرده است که با تعبیر و تفسیری خشونت آمیز از اسلام به دین اسلام آسیب رسانده است.

آقای اوباما که در مصاحبه با فرید زکریا، مفسر تلویزیونی شبکه سی ان ان صحبت می کرد افزود راه موفقیت در جنگ با افراط گرایان همدردی و اتحاد با نود و نه و نه دهم درصد مسلمانان جهان است که در پی صلح و شکوفایی هستند.

گروهی از مسلمانان ژاپن نیز ضمن محکوم کردن قتل بیرحمانه کنجی گوتو ، خبرنگار ژاپنی توسط داعش می گویند رفتار خشونت آمیز داعش ربطی به دین اسلام ندارد. هارون قریشی رئیس بنیاد مسلمانان ژاپن و مسجد اوتسوکا امیدوار است برخورد دوستانه مردم ژاپن نسبت به مسلمانان همچنان ادامه یابد. او می گوید: «امیدوارم و دعا می کنم رفتار مسالمت آمیز مردم ژاپن نسبت به مسلمانان در این کشور ادامه داشته باشد و خبر کشته شدن کنجی گوتو به این سوءتفاهم دامن نزند که این جنایت به اسلام ربط دارد.»

دکتر عابد جاسم رئیس انجمن آموزشی عراق نیز ضمن وحشیانه خواندن قتل گوتو گفت امیدوار است کشورهای منطقه و ائتلاف بین المللی بتوانند خطر داعش را از میان بردارند.

انتشار ویویویی خبر گردن زدن کنجی گوتو، خبرنگار ژاپنی مردم و رهبران ژاپن را متاثر کرده است. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز یکشنبه گفت کشورش هرگز تسلیم تروریست ها نخواهد شد.

ملک عبدالله پادشاه اردن نیز می گوید برای نجات خلبان اسیر تمامی تلاش خود را بعمل می آورد. دولت اردن روز یکشنبه بار دیگر آمادگی خود را برای مبادله خلبان اردنی با ساجد الریشاوی، زن عراقی متهم به مشارکت در یک عملیات ترویستی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG