لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۵

پرزیدنت اوباما در کنفرانس خبری شرکت می کند


انتظار می رود باراک اوباما رییس جمهوری امریکا در نخستین کنفرانس خبری خود از زمان انتخاب دوباره، به تحقیقاتی که موجب شد رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا استعفا دهد بپردازد.

دیوید پتریوس هفته پیش در پی فاش شدن شواهدی از ماجرای عاشقانه او از مقامش کنار رفت. تحقیقات به ژنرال جان آلن، فرمانده نیروهای امریکا در افغانستان نیز کشیده شده است. مقامات دولت همچنان نسبت به آلن ابراز اطمینان می کنند، اما اعلام نامزدی او به عنوان فرمانده عالی ناتو به تاخیر افتاده است.

انتظار می رود آقای اوباما به پرسش هایی در باره بحران بودجه کشور نیز پاسخ دهد. رییس جمهوری و کنگره بر کوشش برای رسیدن به توافقی که از باصطلاح پرتگاه مالی - ۶۰۰میلیارد دلار افزایش مالیات و کاهش هزینه ها که از اول ژانویه به اجرا در می آید - پرهیز شود افزوده اند.

کاخ سفید می گوید آقای اوباما یک تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار درآمدهای مالیاتی جدید پیشنهاد خواهد کرد. او ممکن است در باره این طرح در جلسه دیدار با رهبران کنگره در روز جمعه بحث کند.

رییس جمهوری همچنین امکان دارد برخی از هدف های سیاست خارجی خود را ، پیش از سفر به منطقه آسیا – اقیانوسیه در هفته اینده تشریح کند، و نیز به ناآرامی در سوریه و تحقیق در باره حمله به کنسولگری امریکا در بنغازی بپردازد.
XS
SM
MD
LG