لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۵

کنفرانس زنان در کاخ سفيد


کنفرانس زنان در کاخ سفيد
کنفرانس زنان در کاخ سفيد

پرزيدنت اوباما می گويد مسائل زنان بر همه اثر می گذارد. باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، روز جمعه با استفاده از يک کنفرانس زنان در کاخ سفيد، گام هايی را که دولت او جهت بهبود فرصت ها برای زنان و دسترسی آنها به حوزه هايی مانند آموزش، بازرگانی، و مراقبت های درمانی برداشته است، برجسته ساخت.

آقای اوباما در سخنانی در مجمع «زنان و اقتصاد» گفت: زنان يک بلوک واحد يا گروهی را که دنبال منافع خاص باشند، تشکيل نمی دهند، و نبايد در چنين محتوايی با آنها رفتار شود؛ چالش هايی که در برابر زنان قرار دارد، بر هر کسی اثر می گذارد.

رييس جمهوری آمريکا گفت، دولت او برای بستن شکاف حقوق و دستمزد بين زنان و مردان کار کرده است، همراه آن بيش از ۱۶ هزار وام جديد برای نهادهای بازرگانی متعلق به زنان فراهم آورده است و با افزايش بورس های فدرال، به بيش از ۲ ميليون زن جوان برای تامين هزينه های کالج، کمک می کند.

کنفرانس روز جمعه در زمانی مهم برای رييس جمهوری، در حالی که برای انتخاب دوباره تلاش می کند، تشکيل می شود. نظرسنجی های اخير نشان می دهد زنان، پرزيدنت اوباما را بر ميت رامنی کانديدای پيشگام جمهوريخواه رياست جمهوری، ترجيح می دهند.

XS
SM
MD
LG