لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

اوباما: تجدید منشور بانک صادرات و واردات آمریکا برای تاجران خرده پا لازم است


رئیس جمهوری آمریکا، باراک اوباما، می گوید شمار شرکتهای کوچکی که تولیدات خود را به خارج از کشور صادر می کنند اکنون بیش از همیشه است؛ اما اگر کنگره اقدامی نکند، این روند ممکن است قطع شود.

باراک اوباما در پیام هفتگی خود گفت چنانچه کنگره منشور بانک صادرات و واردات آمریکا را تجدید نکند، نزدیک به ۳۰۰ هزار تجارت کوچک بازارهای بین المللی خود را از دست خواهند داد. بانک صادرات و واردات آمریکا وام، ضمانت وام، و بیمه اعتباری در اختیار خریداران محصولات آمریکايی قرار می دهد.

او گفت قانون‌گذاران درگذشته اين منشور را ۱۶ بار تمديد کرده‌اند زيرا اين بانک عملکرد خوبی دارد و هزينه خود را درمی‌آورد.

شماری از جمهوریخواهان کنگره که پیشتر از ادامه کار بانک حمایت کرده بودند، اکنون می خواهند آن را تعطيل کنند. اوباما می گوید اگر کنگره در این زمینه اقدامی نکند، صدها هزار تاجر خرده پا «ضربه ای کاملاً بی دلیل» خواهند خورد.

در جوابيه جمهوری‌خواهان، رلاينس پريبوس، گفت، اگر در انتخابات ميان دوره‌ای پيش‌رو، جمهوريخواهان کنترل کامل کنگره را بدست گيرند، هزينه های حکومتی کمتر، بيمه‌های بهداشتی انعطاف‌پذيرتر، و وضعيت آموزشی بهتر خواهد شد. حزب جمهوری‌خواه آمريکا در انتخابات ماه نوامبر آينده نياز به کسب ۶ کرسی دارد تا در مجلس سنا اکثريت را مجددا بدست آورد.

XS
SM
MD
LG