لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۴

رئیس جمهوری آمریکا به دیدار قبیله سرخ پوستان رفت


باراک اوباما چهارمین رئیس جمهوری آمریکاست که در زمان ریاست از یک منطقه تحت حکومت سرخ پوستان در این کشور دیدن می کند.

باراک اوباما برای نخستین بار در دوران ریاست جمهوری اش از یکی از مناطق اختصاص یافته به سرخ پوستان آمریکا دیدن کرد.

رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا روز جمعه به یک منطقه سرخ پوست نشین در کانن بال در ایالت داکوتای شمالی سفر کردند و با رئیس و اعضای قبیله «صخره برافراشته» گفت وگو نشستند.

آقای اوباما چهارمین رئیس جمهوری آمریکاست که در زمان ریاست از یک منطقه تحت حکومت سرخ پوستان در این کشور دیدن می کند.

رئیس جمهوری آمریکا با نقل قول از «گاونر نشسته» – یکی از رهبران مشهور قبیله سرخ پوست آمریکا که کمتر از دو قرن پیش ریاست قبیله را برعهده داشت – گفت: «بیایید فکرهایمان را روی هم بگذاریم و فرصت های اقتصادی بیشتری برای سرزمین سرخ پوستان فراهم کنیم.»

ساکنان مناطق تحت حکومت سرخ پوستان از سطح آموزش پایین و مراقبت های بهداشتی و درمانی اندکی برخوردارند، از لحاظ مسکن پایین تر از سطح استاندارد قرار دارند و میزان فقر در میان آنها بالاست.

کاخ سفید روز جمعه برنامه های ابتکاری جدیدی برای بهبود وضعیت سرخ پوستان ارائه کرد که از آن میان می توان به اصلاحاتی در اداره آموزش سرخ پوستان، ایجاد امکانات اینترنت پرسرعت برای مدارس سرخ پوستان، و آموزش معلمان اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش با جوانان ساکن قبیله «صخره برافراشته» که «گاونر نشسته» رئیس آن بوده، به طور خصوصی صحبت کردند و مشکلات زندگی در قبیله را از آنان جویا شدند.

دیوید آرشامبو، مدیر امور سرخ پوستان آمریکا از رئیس جمهوری برای کمک به اصلاح آنچه «اشتباه های تاریخی» خواند، قدردانی کرد – اشاره وی به اختلاف بر سر مالکیت زمین های متعلق به سرخ پوستان بود.

نزدیک به یک هزار سرخ پوست در قبیله «صخره برافراشته» زندگی می کنند. اداره امور سرخ پوستان می گوید نزدیک به ۶۳ درصد از افرادی که توانایی کار کردن دارند، بیکارند و ۹ هزار و ۳۰۰کیلومتر مربع از زمین های این قبیله بدون استفاده مانده است.
XS
SM
MD
LG