لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۷

کاخ سفید از انتصابات اوباما در دوران فترت دفاع می کند


کاخ سفید از تصمیم باراک اوباما برای انتصاب پانزده نفر به مقام های بلندپایه دولت از طریق روشی معروف به «دوران فترت» که نیازی به تصویب سنا ندارد، دفاع می کند.

در یک مصاحبه تلویزیونی که روز یکشنبه پخش شد دیوید اکسلراد، مشاور کاخ سفید گفت انتصاب بسیاری از کاندیداهای مقام های بلند پایه دولت فدرال که تعداد آنها به ۷۷ نفر می رسد چندین ماه است به سبب تاکتیک مانع تراشی جمهوری خواهان به تعویق افتاده است. وی افزود رییس جمهوری تصمیم گرفت در زمان سپری کردن مرخصی نمایندگان سنا، ۱۵ نفر را به روش دوران فترت به مقام هائی منصوب کند تا بتوان کارهای مهم در سازمان ها و ادارات دولت فدرال را به انجام رساند.

روسای جمهوری آمریکا چه دموکرات و چه جمهوری خواه، صدها بار از این روش که به تائید و تصویب سنا نیازی ندارد، افرادی را به کارهای مهم دولتی منصوب کرده اند.

احزاب مخالف نیز پیوسته از این تاکتیک به عنوان سوء استفاده از قدرت و اختیارات ریاست جمهوری انتقاد کرده اند.

در همین احوال سیاستمداران جمهوری خواه و دموکرات همچنان به بحث و مناظره خود درباره پیامدهای تصویب لایحه اصلاح خدمات پزشکی و درمانی ادامه می دهند.

دموکراتها معتقدند که آن قانون پس از آنکه مردم منافع آن را درک کردند، محبوبیت بیشتری خواهد یافت و مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG