لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۰:۱۹

رییس جمهوری آمریکا می گوید دولت او در داخل و خارج پیشرفت می کند


رییس جمهوری آمریکا می گوید دولت او در داخل و خارج پیشرفت می کند

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، می گوید دولت او در مسائل داخلی و بین المللی «در مسیری درست حرکت می کند.»

آقای اوباما، در حالی که به پایان نخستین سال ریاست جمهوری نزدیک می شود، در مصاحبه ای فراگیر با سی ان ان در جریان دیدار از چین، گفت او «کاملا یقین دارد» که لایحه تغییر ساختار نظام بیمه و بهداشت در آمریکا تصویب و امضا خواهد شد، علی رغم این که قانون گذاران در حزب دموکرات ضرب الاجل های متعددی را از دست می دهند.

رییس جمهوری همچنین از تصمیم اخیر اریک هولدر، وزیر دادگستری در مورد محاکمه خالد شیخ محمد، متهم به طراحی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، و چهار متهم دیگر در یک دادگاه فدرال در شهر نیویورک دفاع کرد.

او این بحث را که تروریست ها «قدرت های ویژه ای دارند، که مانع از روبرو شدن آنها با عدالت در سیستم قضایی آمریکا خواهد شد» رد کرد.

آقای اوباما در مصاحبه ای جداگانه با فاکس نیوز، قبول کرد که دولت او نخواهد توانست بازداشتگاه نظامی گوانتانامو را در ضرب الاجل تعیین شده در ماه ژانویه بیندد، با این حال گفت هنوز امیدوار است زندان در زمانی در سال آینده بسته شود.

آقای اوباما اظهار داشت کسانی که از اعطای امتیازات قانونی به خالد شیخ محمد ناراحت شدند، زمانی که «او محکوم شود و حکم مرگ در باره اش به اجرا در آید» هرگز آن را ناراحت کننده نخواهند یافت.

رییس جمهوری آمریکا می گوید دولت او از زمان آغاز به کار، شهرت و اعتبار آمریکا را در سراسر جهان تجدید کرده است. آقای اوباما همچنین به افزایش همکاری در جامعه بین المللی در مساله رویارویی اتمی با ایران اشاره کرد.

XS
SM
MD
LG