لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۰

باراک اوباما ميزبان جلسه «توييتر» پيرامون اقتصاد


باراک اوباما ميزبان جلسه «توييتر» پيرامون اقتصاد
باراک اوباما ميزبان جلسه «توييتر» پيرامون اقتصاد

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، می گوید: وی مسوليت این واقعیت را که آمریکایی ها ممکن است آمادگی مدت زمانی را که بحران مالی بهبود يابد نداشته اند، بعهده می گيرد.

روز چهارشنبه ریيس جمهوری طی جلسه ای با کاربران شبکه اجتماعی توییتر سخن گفت.

باراک اوباما در پاسخ به پرسش که او در برخورد با رکود اقتصادی چه تغييراتی را انجام می داد گفت: او به مردم آمريکا توضيح می داد که مدت زمان زيادی نياز است تا کشور از اين وضعيت خارج شود. وی افزود که خود نيز شدت رکود اقتصادی را تا مدتی درک نکرده بود.

چالش در مورد سياست های اقتصادی دولت اوباما در ماه های اخير با بالا رفتن ميزان بيکاری به بيش از ٩ درصد، افزايش يافته است.

جان بينر، جمهوری خواه و رييس مجلس نمايندگان از جلسه توييتر روز چهار شنبه، به عنوان يک فرصت برای ابراز نگرانی های حزب جمهوری خواه از رويکرد رييس جمهوری در مسایل اقتصادی استفاده کرد.او از باراک اوباما پرسيد که «شغل ها کجا هستند» و در پی آن به سياست دولت که او به عنوان «رکورد هزينه های» دولت ناميد، اشاره کرد.

ریيس جمهوری آمريکا اذعان کرد که کشور به رشد کافی ايجاد مشاغل در مقايسه با نياز جامعه نرسيده است، اما وی تلاش های دولت برای افزايش اشتغال، از جمله کاهش ماليات برای شرکت های کوچک، را نام برد. وی همچنين گفت اميدوار است که جمهوری خواهان در طرح ايجاد کار در بازسازی زيرساخت های کشور، همکاری کنند.

XS
SM
MD
LG