لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۱

اوباما از پذیرش بوقلمون روز شکرگزاری پوزش خواست


اوباما از پذیرش بوقلمون روز شکرگزاری پوزش خواست
اوباما از پذیرش بوقلمون روز شکرگزاری پوزش خواست

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای پیشگیری از کشته شدن بوقلمون به عنوان یکی از اقلام اصلی جشن روز شکرگزاری در آمریکا، خواستار عدم سرو بوقلمون در مراسم شکرگزاری کاخ سفید شد.

آقای اوباما روز چهارشنبه و پیشاپیش فرارسیدن روز شکرگزاری، طی سخنانی در کاخ سفید خواستار آن شد که بوقلمون ۲۰ کیلویی به نام «اپل» در میز غذای روز شکرگزاری کاخ سفید، سرو نشود.

باراک اوباما به شوخی گفت این که در نوامبر امسال، دست کم از وقوع یک «افتضاح» دیگر جلوگیری شود، اتفاق خیلی خوبی است. آقای اوباما این سخنان را به دنبال شکست سخت دمکرات ها از جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای آمریکا ابراز کرد.

بوقلمون های موسوم به «اپل» و «سیدر» می توانند تا ماه ژانویه و جشن های کریسمس و سال نو، به زندگی شان در نزدیکی واشنگتن و در محوطه منزل جرج واشنگتن، اولین رئیس جمهوری آمریکا ادامه دهند.

روز چهارشنبه، آقای اوباما و خانواده اش، دو بوقلمون را به یک سازمان خیریه محلی اهدا می کنند. باراک اوباما گفت بخشش و اهدا، مقصود حقیقی جشن و مراسم سنتی روز شکرگزاری در آمریکا است.

بوقلمون های روز شکرگزاری، از زمان دولت پرزیدنت لینکلن در دهه ۱۸۶۰ تاکنون، متناوبا به کاخ سفید اهدا شده است. اولین بار بیست سال پیش جرج بوش پدر، در مقام ریاست جمهوری آمریکا از پذیرش بوقلمون های اهدایی به کاخ سفید پوزش خواست.

در سال ۱۸۶۳ آبراهام لینکلن، رئیس جمهوری وقت آمریکا آخرین پنجشنبه ماه نوامبر را به عنوان روز شکرگزای نامگذاری کرد.

ریشه های مراسم روز شکرگزاری مدرن به سال ۱۶۲۱ می رسد، هنگامی که مهاجران انگلیسی در ماساچوست، جشنی را با سرخپوست های محلی آمریکایی برگزار کردند و طی آن، سرخپوستان بومی به آنان یاد دادند که چگونه در سرزمین جدید، غذای خود را بکارند و بپرورند و شکار کنند.

روز شکرگزاری، یکی از جشن های خانوادگی عمده در آمریکا است که طی آن افراد خانواده، دور هم جمع می شوند و ضمن صرف غذاهای مختلف، از جمله بوقلمون، نعمات زندگی را قدر می نهند.

XS
SM
MD
LG