لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

شوخی با رئیس جمهوری آمریکا در برنامه تلویزیونی«جیمی کیمل»


برنامه تلویزیونی «جیمی کیمل» که از شبکه ABC پخش می شود برای آخرین بار در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما از او دعوت کرد تا در این برنامه شرکت کند.

در این برنامه، از مسائل جدی گرفته تا طنز صحبت شد. آقای اوباما در پاسخ به سوالی در مورد فشار کاری رئیس جمهور گفت خیلی کم پیش می آید که او را نصف شب برای رسیدگی به امور از خواب بیدار کنند و تأکید کرد که هرگز ساعت سه صبح بیدار نخواهد شد تا در مورد کسانی که به او توهین کرده اند توییت بزند.

اشاره آقای اوباما به توییت هایی است که دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ساعات عجیب غریب از جمله سه بامداد می زند و از رئیس جمهوری آمریکا گرفته تا رقیب انتخاباتی اش هیلاری کلینتون را به باد انتقاد می گیرد.

کیمل از رئیس جمهوری آمریکا پرسید آیا هنگام گوش دادن به سخنان ترامپ در مناظره های انتخاباتی پیش آمده بخندد؟ و اوباما در پاسخ گفت:« بیشتر اوقات!»

در بخشی از برنامه، باراک اوباما مانند بسیاری از چهره های مشهور دیگری که در شوی تلویزیونی «جیمی کیمل» حاضر بوده اند، توییت هایی که علیه او زده شده را خواند، از جمله توییت هایی که دونالد ترامپ منتشر کرده است.

در یکی از این توییت ها، دونالد ترامپ نوشته «احتمالا، نام پرزیدنت اوباما به عنوان بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا صبت خواهد شد.» آقای اوباما پس از خواندن این توییت گفت «حداقل نام من به عنوان رئیس جمهور ثبت خواهد شد.»

جیمی کیمل همچنین دلیل بی اعتمادی بسیاری نسبت به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا را نیز پرسید. آقای اوباما در پاسخ گفت:« زمانی که شما سی سال زیر نگاه مردم باشید، بسیاری سعی می کنند نقاط ضعفتان را بیرون بکشند و این رفته رفته بزرگتر می شود و به صورت اغراق آمیزی جلوه می کند.»

کیمل اشاره ای نیز به محبوبیت میشل اوباما، بانوی اول آمریکا کرد و خطاب به آقای اوباما گفت «می دانیم که شما باید بروید اما آیا می توانیم میشل را چهار سال دیگر نیز نگه داریم؟» باراک اوباما در پاسخ خاطره ای تعریف کرد از زمانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده بود.

او گفت:«میشل هرگز عاشق دلخسته سیاست نبوده و یک بار به من گفت دوست دارم زندگی ام نظم داشته باشد. سیاست نهایت بی نظمی است. یادم است به من گفت تو رئیس جمهور فوق العاده ای می شوی و اگر شوهرم نبودی نهایت تلاشم را می کردم که به این مقام که تو برای آن بهترین گزینه هستی برسی.»

در پایان برنامه و زمانی که جیمی کیمل می خواست با رئیس جمهور خداحافظی کند، آقای اوباما به شوخی گفت:« آیا باید این را به همه یادآوری کنم؟ من و میشل زنده خواهیم بود و امیدوارم باز هم هر از گاهی من را به برنامه ات دعوت کنی!»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG