لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۰

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در یک سفر یک روزه به ایالت های تکزاس و میسوری در ۴ جلسه سخنرانی مختلف شرکت کرد. سخنرانی هائی که هر چند به مسئله مبارزه با بیکاری و ایجاد مشاغل جدید ارتباط داشت اما در چارچوب فعالیت های انتخاباتی وی برای دور دوم ریاست جمهوری انجام می گرفت.

روز سه شنبه سخنگوی کاخ سفید در هواپیمای شماره یک سفرهای رئیس جمهوری آمریکا با خبرنگاران به گفتگو نشست. مسئله مطرح در این نشست، سفر آقای اوباما به ایالت تکزاس بود که فرماندار آن یکی از کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکاست. ریک پری فرماندار تکزاس هنگام اعلام کاندیدائی خود در ۲۲ مرداد بلافاصله از آقای اوباما انتقاد کرده بود.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسش خبرنگاران همراه رئیس جمهوری که علت شرکت آقای اوباما را در ۴ جلسه مختلف انتخاباتی حزبی آن هم در یک روز جستجو می کردند گفت رئیس جمهوری به تمام آمریکا خواهد رفت تا مسئله خود را (در باره مبارزه با بیکاری) با آمریکائی ها در میان بگزارد. اشاره سخنگوی کاخ سفید لایحه جدید آقای اوباماست که ویژه ایجاد مشاغل برای بیکاران است.

آقای اوباما خود در بخشی از سخنرانی اش در شهر سن لوئی در ایالت میسوری گفت:

از زمانی که من کار خود را در (کاخ سفید) شروع کردم، همگی می دانستیم که یک شبه دچار بحران اقتصادی نشده ایم و در نتیجه یک شبه نیز از آن بیرون نخواهیم رفت".

سخنرانی های آقای اوباما در جلساتی بود که از سوی کمیته ملی دموکرات ها ترتیب داده شده بود، جلساتی که در آن شرکت کنندگان کمک های مالی خود را بر طبق قوانین و مقررات موجود کمیسیون فدرال انتخابات به کاندیداها عرضه می کنند.

جی کارنی نیز در گفتگوی خبری خود گفت بیآئید با هم واقعیت ها را مرور کنیم. ۴ سال پیش، سیاست های دولت گذشته ما را به بزرگ ترین رکود اقتصادی پس از رکود بزرگ (سال ۱۹۳۷) کشاند.

آقای اوباما هنگام بازدید از کالج " ایست فیلد" در ایالت تکزاس گفت که گفت هر چند ما همه مشکلات اقتصادی را یکشبه حل نخواهیم کرد اما این به آن معنا نیست که نباید هیچ کاری برای بهبود آن انجام دهیم.

بازسازی جاده ها، تعمیر پل ها، فرودگاه ها و بسیاری از مراکز عمومی دیگر این امکان را برای ایجاد کار برای ده ها هزار آمریکائی فراهم خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در یکی از سخنرانی های شب گذشته گفت " ۱۳ ماه به انتخابات (ریاست جمهوری) بیشتر باقی نمانده است و مردم آمریکا نمی توانند ۱۳ ماه دیگر (برای بازگشت به بازار کار) صبر کنند و برای همین است که من همه را تشویق می کنم تا بهمراه ما از کنگره بخواهند که هر چه زودتر برای تصویب لایحه ایجاد مشاغل جدید اقدام کند.

XS
SM
MD
LG