لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا سفر ٣ روزه خود را به چند ایالت مختلف آمریکا به پایان رساند و به واشنگتن باز گشت. این سفرها بر ٢ مسئله مهم متمرکز شده بود:

گفتگوی باراک اوباما با مردم در مورد ایجاد کار و رفع برخی از مشکلات اقتصادی مردم و همچنین گفتگو در باره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده.

هر چند که سفر٣ روزه آقای اوباما به ایالت های غربی نوادا، کالیفرنیا و کلورادو در چارچوب برنامه های رئیس جمهوری در زمینه ایجاد کار، کمک به دانشجویانی که از وام های دولتی برای ادامه تحصیل خود استفاده می کنند و همچنین کمک به کسانی که خانه هایشان به مناسبت بیکاری و قادر نبودن پرداخت اقساط ماهانه در معرض فروش قرار گرفته است؛ انجام گرفت اما شرکت رئیس جمهوری در کنفرانس های گوناگون برای در میان گزاردن طرح های خود با مردم، اغلب در جلساتی بود که از سوی دموکرات ها و برای فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده تشکیل شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در یکی از این جلسات در سخنانش با مردم کلورادو گفت شما اینجا در کلورادو ماه ها و گاه حتی سال ها برای بدست آوردن یک شغل صبر می کنید. وی سپس به سفرهایش اشاره کرد و گفت من خیلی سفر می کنم و برای این که بتوانم با مردم در شهر های کوچک صحبت کنم.

آقای اوباما به شرکت کنندگان گفت شما اینجا باید ماه ها و شاید سال ها برای پیدا کردن کار صبر کنید. آمریکائی ها می دانند که ما باید کاری برای این مسئله انجام دهیم.

اشاره رئیس جمهوری به لایحه ٤٤٧ میلیارد دلاری ایجاد مشاغل جدید بود که هنوز از تصویب کنگره آمریکا نگذشته است و با توجه به نزدیک شدن انتخابات سال آینده مسئله بیکاری همچنان در صدر اولویت راًی دهندگان قرار دارد.

آقای اوباما در یکی از دیگر سخنرانی ها با اشاره به فعالیت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ٢٠٠٨ گفت ما گفتیم با کمک یکدیگر دیدگاهی را که می خواهیم آمریکا چگونه باشد، پیدا کرده ایم. در نتیجه ما تغییرات زیادی انجام دادیم اما هنوز هم کارهای بسیاری در پیش است که باید انجام دهیم.

باراک اوباما که هنگام ایراد سخنانش در اکثر مواقع از طنز نیز استفاده می کند گفت من می دانم که موهایم به سپیدی گرائیده و از تعداد کسانی که در انتخابات گذشته ریاست جمهوری با من بوده اند، کم شده است زیرا من در آن موقع یک چهره جدید بودم. با این همه وی گفت اگر ما همچنان در کنار یکدیگر بایستیم من مطمئن هستم که نه تنها انتخابات (ریاست جمهوری) را خواهیم برد بلکه به همه مردم در سراسر جهان یاد آوری خواهیم کرد که چرا آمریکا بزرگ ترین کشور جهان است.

XS
SM
MD
LG