لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

آقای اوباما در این سفر ها که در راستای فعالیت های انتخاباتی برای دور دوم ریاست جمهوری انجام می گیرد، به مشکلات اقتصادی و ارائه راه حل در زمینه هائی مانند کمک به صاحبان خانه هائی که قادر به پرداخت اقساط وام های خود نیستند، نیز پرداخته است.

باراک اوباما در حالی سرگرم فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری برای دور دوم ریاست جمهوری آمریکاست که بیکاری با نرخ حدود 9 در صد و همچنین مشکلات اقتصادی سراسر آمریکا را در بر گرفته است.

در حال حاضر مسئله مورد نظر راًی دهندگان آمریکائی تنها حل مشکلات اقتصادی و باز گشت به بازار کار است و مسائل دیگر از جمله سیاست خارجی در مراحل بعدی قرار گرفته است.

آقای اوباما در نخستین روز سفر خود به لاس وگاس در ایالت نوادا در یکی از گرد هم آئی های انتخاباتی به شرکت کنندگان گفت:

«من تعدادی از دوستانم را اینجا می بینم.، کسانی که مدتهاست در کنار من هستند. من از همه شما سپاسگزاری می کنم. اما من امروز تنها برای این که باز هم به کمک شما نیاز دارم، به اینجا نیآمده ام. من به اینجا آمده ام زیرا کشور به کمک شما نیاز دارد.من به اینجا آمده ام زیرا اگر شما فکر می کنید که انتخابات(ریاست جمهوری )گذشته برای آینده (کشور) ما مهم و حساس بود آن وقت من می توانم به شما اطمینان دهم که آن چه که در سال آینده اتفاق خواهد افتاد، حتی از قبل نیز مهم تر است. این اهمیت برای بچه های ما و برای بچه های آنان خواهد بود».

رئیس جمهوری آمریکا سپس به کارهائی که با توجه به تعهداتش هنگام فعالیت های انتخاباتی خود در دوره قبل انجام داده است اشاره کرد مانند مبارزه با طالبان، کمک به انجام مرحله انتقال به دموکراسی در افغانستان و فراخواندن سربازان آمریکائی از عراق

آقای اوباما در انتهای سخنانش به شرکت کنندگان گفت شما کاندیدائی بنام باراک حسین اوباما را پشتیبانی کردید و نیازی نیست که آمارها بشما بگویند که چه بکنید.

این در حالی است که باراک اوباما شدیداً و بطور مرتب از سوی کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا برای ادامه بیکاری و مشکلات اقتصادی آمریکا مورد انتقاد قرار می گیرد، مسئله ای که می تواند توجه راًی دهندگان آمریکائی را بخود جلب کند.

XS
SM
MD
LG