لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا فعالیت های خود را برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بیشتر کرده و به همین سبب راهی یک سفر ۳ روزه به ایالت های نوادا، کالیفرنیا و کلورادو شده است؛ سفری که بر مسیله لایحه ایجاد مشاغل جدید آقای اوباما متمرکز شده است.

باراک اوباما در حالی سرگرم فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری برای دور دوم ریاست جمهوری آمریکاست که تمرکز کاندیداهای جمهوری خواه بر مسیله نرخ بالای بیکاری است، مسیله ای که جمهوری خواهان رییس جمهوری را مسؤول آن می شناسند و در فعالیت ها و مناظره های تلویزیونی خود بر آن متمرکز شده اند.

بنابر آخرین آمار موسسه گالوپ تنها ۴۱ درصد از آمریکایی ها کارایی رییس جمهوری را تاًیید می کنند.

این در حالی است که هر چند هنوز هیچ تغییری در نرخ بیکاری آمریکا داده نشده است با این همه، بنا بر پیش بینی موسسه آماری گالوپ در ماه جاری از نرخ بیکاری کاسته شده و از ۹ و یک دهم در صد احتمالاً به کمتر از ۹ در صد خواهد رسید.

در حال حاضر مسئله مورد نظر راًی دهندگان آمریکایی در درجه نخست حل مشکلات اقتصادی و باز گشت به بازار کار است و سیاست خارجی در مرحله بعدی قرار دارد و حتی مسایل مهم اجتماعی مانند سقط جنین نیز کمتر مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

کاخ سفید همراه با اعلام برنامه آقای اوباما در ۳ روز آینده می گوید که رییس جمهوری امشب پس از ایراد سخنانش در مورد لایحه ایجاد مشاغل جدید، به کالیفرنیا سفر خواهد کرد تا در لس آنجلس در یکی از رویدادهای انتخاباتی شرکت کند. وی در آنجا نیز در ۲ رویداد انتخاباتی شرکت کرده و بیاناتی ایراد خواهد کرد.

این رویدادهای انتخاباتی برای کمک های مالی به کاندیداها و همچنین آگاهی از برنامه آنان است، کمک هایی که تحت قوانین و مقررات خاصی از سوی کمیسیون فدرال انتخاباتی کنترل می شود.

XS
SM
MD
LG