لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۸

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۱ اوت)


آسوشیتد پرس - تظاهرات مردم سوریه در دیرالزور - هفتم ماه اوت ۲۰۱۱
آسوشیتد پرس - تظاهرات مردم سوریه در دیرالزور - هفتم ماه اوت ۲۰۱۱

در حالی که خشونت ها و سرکوب گری ها همچنان در سوریه ادامه دارد، کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما بر این باور است که سوریه بدون بشار اسد (در قدرت) بهتر خواهد بود و جامعه بین المللی با صدائی یکپارچه خشونت های وی را علیه مردم سوریه محکوم می کند.

جی کارنی می گوید بشار اسد با اقداماتی که انجام داده است خود و رژیمش در گذشته قرار خواهند گرفت و شجاعتی که مردم سوریه بگونه ای صلح آمیز از خود در خیابان ها نشان داده اند آینده آن کشور را مشخص خواهد کرد. بشار اسد مشروعیت خود را از دست داده است.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در همین باره می گوید ما مهم ترین کاری که می توانیم انجام دهیم آنست که تضمین کنیم اقدامات ما حمایت گر سخنان ما باشد.

اجرای یک مرحله انتقالی دموکراتیک در سوریه، برای آن کشور، برای منطقه و برای جهان بهتر خواهد بود و قصد ما اینست که به مردم سوریه کمک کنیم تا به شاًن و آزادی که خواهان آن هستند؛ دست یابند، به آن چه که گروهی برای رسیدن به آن جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی کاخ سفید که چهارشنبه بعد از ظهر در جمع خبرنگاران کاخ سفید سخن می گفت اضافه کرد ما همچنان از رژیم سوریه می خواهیم که بی درنگ از اعمال خشونت دست بردارد، نیروهای امنیتی خود را بجای شان برگرداند، هزار ها نفری را که بازداشت کرده است آزاد کند و به آنچه مردم خواهانش هستند احترام گزارد.

سخنگوی کاخ سفید می افزاید که آمریکا همچنان بر فشار خود بر دولت سوریه ادامه می دهد و در کنار متحدان بین المللی اش این این تلاش ها را هم آهنگ می کند.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید می گوید همانطور که می بینید هر روز بیش از روز پیش فشار ها بر دولت سوریه برای رعایت حقوق شهروندان سوری و آزاد کردن بازداشتی ها افزوده می شود.

با این همه، سخنگوی کاخ سفید که در جمع خبرنگاران سخن می گفت در پاسخ به این پرسش که « شما نمی خواهید بگوئید که پرزیدنت اوباما از این جلوتر رفته و صریحاً و آشکارا خواهان برکنار رفتن بشار اسد از قدرت است» گفت من فقط این مسئله را مورد اشاره قرار دادم که ما به روشنی درباره موضع خود در مورد اقداماتی که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه علیه مردم خود انجام داده است، سخن گفته ایم.

واقعیت آنست که ما بر این باوریم که سوریه بدون بشار اسد در شرائط بهتری خواهد بود. ما اقدامات خود را از طریق اعمال تحریم ها شروع کرده ایم و همچنان از راه های گوناگون بر افزایش فشارها بر دولت سوریه ادامه می دهیم و برای این امر با همکاران و متحدان خود در جامعه بین المللی نیز همکاری می کنیم.

... و اما وی اضافه کرد که « ... و هر گونه خبری را که رئیس جمهوری در آینده بخواهد بگوید، من برای همان موقع خواهم گزارد».

XS
SM
MD
LG