لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۶

و باز هم در واشنگتن ... (۳۱ ژوئیه)


تظاهرات گسترده مردم در مرکز شهر هاما در ۲۱۰ کیلو متری دمشق علیه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در روز ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۱
تظاهرات گسترده مردم در مرکز شهر هاما در ۲۱۰ کیلو متری دمشق علیه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در روز ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۱

پرزیدنت اوباما در اطلاعیه‌ای در باره خشونت‌های رژیم سوریه علیه مردم خود گفت بشار اسد با استفاده از شکنجه، فساد و ترور مردم خود تضمین می‌ کند که رژیمش در گذشته قرار گیرد. در این اطلاعیه که بعد از ظهر روز یکشنبه ۳۱ ژوئیه از سوی دفتر مطبوعاتی کاخ سفید در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می‌ گوید من از بکار بردن خشونت‌ها و وحشیگری‌های دولت سوریه علیه مردم خود وحشت زده شده ام.

آقای اوباما می‌ گوید گزارش هایی که از شهر حما می‌ رسد وحشت آور است و نهاد واقعی‌ رژیم سوریه را نشان می‌ دهد. باراک اوباما در اطلاعیه خود می‌ گوید بشار اسد رئیس جمهوری سوریه عاجز و ناتوان است و با استفاده از شکنجه، فساد و ترور مردم، خود را در بخش نادرستی از تاریخ و مردم کشورش قرار داده است. بشار اسد با اقدامات خویش تضمین می‌ کند که در گذشته قرار گیرد و مردم شجاع سوریه که با حضور در خیابان‌ها شهامت خود را نشان داده اند، آینده خویش را رقم خواهند زد

وقتی‌ که مرحله انتقال به دموکراسی‌ در سوریه جریان خود را به جلو ببرد، آن کشور سرزمین بهتری برای(مردم) خواهد بود. اوباما می‌ گوید ایالات متحدهٔ آمریکا همچنان در کنار مردم سوریه خواهد ایستاد و بر فشار بیشتر خود بر رژیم سوریه ادامه خواهد داد و با (دولت های) دیگر در سراسر جهان برای منزوی کردن دولت اسد همکاری خواهد کرد.

روزنامه فیگارو چاپ پاریس در شماره روز یکشنبه ۳۱ ژوئیه خود با اشاره به مطالبی‌ که باراک اوباما گفته است می‌ نویسد " اوباما می‌ خواهد بشار اسد را منزوی کند".

فیگارو می‌ نویسد روز یکشنبه پیش از طلوع آفتاب، سربازان و نیروهای امنیتی وارد شهر حما شده و به روی مردم غیر نظامی آتش گشودند. یکی‌ از کسانی‌ که شاهد صحنه بوده است به خبرگزاری آسو شیتد پرس گفت " این یک کشتار دسته جمعی‌ بود".

وی گفت آنان (رژیم سوریه) می‌ خواهند مقاومت مردم شهر را تا قبل از پایان ماه رمضان در هم شکنند.

XS
SM
MD
LG