لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۶

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که روز گذشته برای ایراد یک سخنرانی در مورد اقتصاد آمریکا به ایالت کانزاس سفر کرده بود، پیش از گفتگو در مورد مسائل اقتصادی به ریشه های خانوادگی مادری خود که تا چند نسل پیش به آن ایالت بر میگردد، پرداخت و گفت که طبقه متوسط در آن ایالت بسیار گسترده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که برای سخنرانی روز سه شنبه به دبیرستان «اوساواتومی» در کانزاس به آن ایالت رفته بود، سخنرانی ای که به شیوه فعالیت برای انتخابات ریاست جمهوری انجام شد گفت از قانون گزاران آمریکائی می خواهد که شرکت های (معظم) وال استریت را برای زیر پا گزاردن قوانین و مقررات مربوط به سوء استفاده و تقلب مجازات کنند.

«اغلب ما می بینیم که شرکت های بزرگ مالی ( وال استریت) مقررات و قوانین مهم ضد تقلب و کاهبرداری را زیر پا می گذارند زیرا مجازات های مربوط به آن بسیار ضعیف است».

باراک اوباما که در هفته های اخیر تمرکز خود را در چارچوب معافیت های مالیاتی و ایجاد شغل برای خانواده های متوسط آمریکائی قرار داه است به این مسئله اشاره کرد و گفت این یک لحظه مهم برای طبقه متوسط است «لحظه انجام یا انجام نشدن» برای تمام کسانی که تلاش می کنند تا خود را در ردیف خانواده های متوسط قرار دهند.

سخنرانی باراک اوباما در روز گذشته ملهم از تئودور روزولت بیست و ششمین رئیس جمهوری آمریکا بود که بین سال های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۹ ریاست جمهوری آمریکا را در کاخ سفید بر عهده داشت.

تدی روزولت درست یک صد سال پیش به دبیرستان «اوساواتامی» درکانزاس رفت تا از همه بخواهد که برای تلاش در راه یک ملی گرائی جدید گرد هم بیآیند تا همه بتوانند شانس و فرصت عادلانه ای را برای موفقیت در زندگی در اختیار داشته باشند.

باراک اوباما با اشاره به تئودور روزولت که بنیان گزار حزب جمهوری خواه بود گفت روزولت که از یک خانواده بسیار مرفه آمده بود صنایعی را که باعث شکوفائی اقتصادی و ایجاد مشاغل جدید در آمریکا بود تشویق کرد و دیدگاه خود را برای آن چه که آن را « ناسیونالیسم جدید» نامید به جلو هدایت کرد.

XS
SM
MD
LG