لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۸

سخنرانی اوباما در مورد سیاستهای ضدتروریستی آمریکا


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، که هفته گذشته شدیدا مورد انتقاد مخالفان خود در خصوص حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی- لیبی قرار گرفت، روز پنجشنبه این هفته سیاست ضدتروریستی خود را اعلام خواهد کرد.

این سیاستها شامل مسائل جنجالی همچون استفاده از پهپاد و تعطیل کردن زندان گوانتانامو درکوبا خواهد بود.

استفاده نظامی از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) برای حمله به افراطگرایان نه تنهاتنشها میان واشنگتن و پاکستان را افزایش داده، بلکه انتقاد فعالان حقوق بشری آمریکا را نیز بهمراه داشته است.

آقای اوباما که نتوانست به وعده انتخاباتی خود درسال 2008 دائر بر بستن زندان گوانتانامو وفا کند، اکنون با اعتصاب غذای بسیاری از زندانیان، تصویر رقت انگیزی از این پایگاه آمریکا در کوبا، ترسیم شده است.

از سوی دیگر بازگشت مجدد بحثهای مربوط به کشته شدن «کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا در لیبی و سه آمریکایی دیگر درحمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی، آقای اوباما را در موقعیت دشواری قرار داده است.

رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی «وضعیت کشور» خود که در ماه فوریه ایراد شد، قول داد تا ضمن همکاری با کنگره، زندان کردن و پیگرد قانونی افراد مظنون به تروریسم، بر اساس قوانین آمریکا باشد.

یک مقام کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد باراک اوباما روز پنجشنبه طی یک سخنرانی، سیاستهای خود را در موارد فوق به آگاهی شهروندان آمریکا خواهد رساند.
XS
SM
MD
LG