لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که برای گفتگو در مورد طرح ایجاد مشاغل جدید و بهبود اقتصاد آمریکا به ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا سفر کرده بود، امروز بعد از ظهر به دنور در ایالت کلورادو رفت تا از دبیرستان آبراهام لینکلن بازدید کند. آقای اوباما در این بازدید سخنانی در مورد طرح جدید ایجاد مشاغل که در آن سهمی نیز برای مدرنیزه کردن مدارس و در نتیجه ایجاد کار وجود دارد، بیان داشت.

در راستای لایحه ایجاد مشاغل برای آمریکائی ها باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در یک جلسه پرسش و پاسخ در ایالت کالیفرنیا با گروهی از مردم شرکت کرد.

این جلسه را شرکت معروف "لینکداین" که یکی از بزرگ ترین شرکت های آمریکائی است؛ ترتیب داده بود. در این جلسه گروهی از اعضاء و همچنین کاربران این شرکت حضور داشتند.

" جف واینر" مدیر عامل لینکداین جلسه را با اشاره به این مطلب که تصویب لایحه ایجاد مشاغل برای آمریکائیها کشور را به کار باز خواهد گرداند، شروع کرد.

وی سپس از ویژه گی دوران کامپیوتر و اینترنت که صدها میلیون نفر با استفاده از آن توانسته اند استعداد ها و فرصت ها را با یکدیگر مبادله کنند، سخن گفت. جف واینر سپس گفت «این روزها تنها به یک رقم اشاره می شود و آن هم عدد ۹ و یک دهم در صد بیکاری در آمریکاست. اما یک عدد دیگر نیز وحود دارد که شاید همه شما کمتر با آن آشنائی داشته باشید و آن عدد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار است.

سه میلیون و ۲۰۰ هزار شغلی که در حال حاضر در بازار کار موجود است. وظیفه ای که بر عهده ماست آنست که کشور را دوباره به کار باز گردانیم».

آقای واینر سپس صحنه را در اختیار آقای اوباما گذاشت.

در این جلسه آقای اوباما به پرسش هائی که از قبل توسط کاربران لینکداین مطرح شده بود، پاسخ داد. آقای اوباما در بخشی از سخنان خود گفت بسیاری از مردم بر این گمان هستند که برای جلوگیری از کاهش کسری بودجه ما باید از مخارج غیر ضروری پرهیز کنیم، اما همچنین می خواهند اطمینان یابند که ما یک ضریب مالیاتی منصفانه را که همه بتوانند سهم خود را در آن بپردازند نیز آماده کرده ایم.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در پایان سخنانش به دوران سختی که پیش روی می باشد اشاره کرد و گفت ما دوران بسیار سختی را پیش روی (خود) داریم. برای همین است که گفته های شما بسیار اهمیت دارد و خطاب به کسانی که به گفتگوهای آن جلسه پیوسته بودند گفت من می خواهم سخنان شما را مستقیماً بشنوم. اما همچنین می خواهم که سخنانتان در راهروهای کنگره نیز شنیده شود.

اشاره رئیس جمهوری آمریکا به آن بود که مردم برای تصویب لایحه کار برای آمریکائی ها باید باید با نمایندگان خود در کنگره آمریکا تماس گرفته و از آنان بخواهند که لایحه رئیس جمهوری هر چه زودتر به تصویب برسد. لایحه ای که می تواند با عدم تصویب خود مشکل بسیار بزرگی در راه انتخابات دور دوم ریاست جمهوری برای آقای اوباما بوجود بیآورد.

XS
SM
MD
LG