لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۶

تجلیل از سربازان آمریکایی در کره جنوبی از سوی پرزیدنت اوباما


مراسم بزرگداشت سربازان قدیمی آمریکا در یک پایگاه نظامی در کره جنوبی
مراسم بزرگداشت سربازان قدیمی آمریکا در یک پایگاه نظامی در کره جنوبی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده آمریکا هرگز تعهد خود را در دفاع از کره جنوبی فراموش نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه، به مناسبت روز سربازان قدیمی آمریکا در پایگاه نظامی آمریکا در سئول، پایتخت کره جنوبی، طی سخنانی ضمن ادای احترام به سربازان آمریکایی که در کره جنوبی خدمت می کنند، گفت حضور آنها به حراست از نظام های مردمسالاری کمک می کند.

آقای اوباما همچنین بر سربازان آمریکایی که در نبرد سه ساله کره جنگیده و کشته شدند ارج نهاد - جنگ ۶۰ سال پیش زمانی که کره شمالی کمونیست به جنوب حمله کرد آغاز شد.

رییس جمهوری می گوید جنگ کره به این دلیل که به جای پیمان صلح، با قرارداد ترک مخاصمه پایان گرفت، «بی حاصل» توصیف شده است. اما او آن را به دلیل «دموکراسی موفق» کره جنوبی و «شهروندان حق شناس و امیدوار آن»، یک پیروزی نامید.

آقای اوباما در سخنان خود کره شمالی را به خاطر ادامه راهی که به گفته او انزوای آن کشور را عمیق تر می کند محکوم کرد، و از دولت کره شمالی خواست در زمینه برنامه هسته ای خود با جامعه جهانی تعامل کند و بیش از این موجبات سخت تر شدن زندگی مردم خود را فراهم نیاورد.

رییس جمهوری آمریکا گفت شبه جزیره کره روشن ترین مغایرت بین یک جامعه باز و یک جامعه بسته را تصویر می کند. او گفت کره شمالی هنوز فرصت دارد راهش را تغییر دهد.

XS
SM
MD
LG