لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

اوباما: بايد زوج های همجنس قادر به ازدواج باشند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا، اکنون می گوید که او معتقد است که بايد به زوج های همجنس اجازه ازدواج داده شود و بدين ترتيب مسئله تفرقه انگيزی را قبل از انتخابات ریاست جمهوری پيش رو مطرح کرده است.

رئیس جمهوری آمريکا اين توضيح را روز چهارشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری «ای بی سی» بيان کرد. او با توجه به اينکه نظراتش در مورد ازدواج بين زوج های همجنس در حال تغيير و تحول بوده اند، قبلا از اينگونه ازدواج ها حمايت نکرده بود.

رئیس جمهوری در این مصاحبه گفت: «شخصا، برای من آن مهم است که بصراحت بگويم که من فکر می کنم زوج های همجنس باید قادر باشند که ازدواج کنند.» آقای اوباما همچنین به شبکه «ای بی سی» گفت: این نظر شخصی است که او در طول چند سال پس از صحبت در مورد این موضوع با خانواده و دوستان به اين نتيجه رسيده است.

اظهارات رئیس جمهوری آمريکا یک روز پس از آن بيان میشود که رای دهندگان در ایالت کارولینای شمالی اصلاحیه قانون اساسی ايالتی را که ازدواج را به عنوان وصلت بین یک مرد و یک زن تعريف می کند، تصويب کردند. اين رای، قانون اساسی ايالتی را تغيير می دهد تا بگويد که «ازدواج بین یک مرد و یک زن تنها وصلت قانونی است که باید [در ايالت] معتبر باشد یا به رسمیت شناخته شود.» قانون ايالت کارولینای شمالی در حال حاضر ازدواج همجنس گرايان را ممنوع می شناسد.

روز یکشنبه، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمريکا به شبکه تلویزیونی «ان بی سی» گفت که او «کاملا با ازدواج افراد هم جنس راحت است.»

نظرسنجی جدید افکار عمومی گالوپ نشان می دهد که ۵۰ درصد از آمریکاییان معتقدند ازدواج زوج های همجنس باید توسط قانون معتبر و به رسمیت شناخته شود. ماه گذشته، مرکز تحقیقاتی «پیو» مستقر در واشنگتن يک بررسی را منتشر ساخت حاکی از آن که ۴۷ درصد از آمریکاییان از ازدواج همجنس گرایان طرفداری می کنند، در حالی که ۴۳ درصد با آن مخالفند.

XS
SM
MD
LG