لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

اوباما در نظرسنجی ها پیشتاز است


در کمتر از شش هفته مانده به انتخابات رياست جمهوری آمريکا، نظرسنجی ها از پيشی گرفتن باراک اوباما از ميت رامنی حکايت دارد. جمهوريخواهان اميدوارند با تاکيد بر مشکلات اقتصادی آمريکا حمايت رای دهندگان مستقل را جلب کنند.

تبليغات انتخاباتی بارک اوباما و ميت رامنی در ايالت های کليدی آمريکا ادامه می يابد. اين هفته رقبای انتخابات رياست جمهوری آمريکا به ايالت های اوهايو و ويرجينا رفتند تا از نزديک با رای دهندگان آمريکايی ملاقات کنند.

اوهايو و ويرجينا از جمله ايالت هايی هستند که اصطلاحا به خط مقدم رقابت های انتخاباتی موسومند- ايالت هايی که در آن ها دو نامزد رقابت تنگاتنگی دارند. در اين مناطق حتی ممکن است تا آخرين ساعات رای گيری پيش بينی پيروز نهايی انتخابات دشوار باشد.

جمهوريخواهان در تلاشند با تمرکز بيشتر بر وضعيت اقتصادی آمريکا، رای آمريکايی ها را در ايالت های کليدی از آن خود کنند.

پل رايان نامزد جمهوريخواهان برای معاونت رياست جمهوری آمريکا می گويد: اقتصاد رشد بسيار کندی دارد. پرزيدنت اوباما ايده جديدی ندارد. چند روز پيش اوباما در تلويزيون گفت واشنگتن را نمی توان از درون تغيير داد. اگر اين حرف درست باشد ما اصلا برای چه رييس جمهور را انتخاب می کنيم.

اشاره پل رايان به مصاحبه ای است که در آن باراک اوباما می گويد ساختار سياسی آمريکا را نمی توان از درون تغيير دارد و فشار مردم از بيرون نظام برای تغيير و اصلاح نظام ضروری است.

چهار سال پيش باراک اوباما با شعار تغيير سيستم سياسی آمريکا وارد انتخابات رياست جمهوری شد، اکنون اوباما می گويد برای ادامه تغييرات نيازمند رای مجدد مردم است.

بسياری از تغييراتی که اوباما وعده داده بود هنوز به انجام نرسيده و بسياری از مشکلات اقتصادی هنوز حل نشده است. اما به رغم اين چالش ها، آخرين نظرسنجی ها حاکی از پيشی گرفتن باراک اوباما در خطوط مقدم انتخابات رياست جمهوری آمريکاست.
XS
SM
MD
LG