لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۲

پرزیدنت اوباما برای پایان خشونت در مصر دعا می کند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید او دعا می کند خشونت در مصر به پایان برسد و «روز بهتری برای مصر و سراسر جهان طلوع کند.»

پرزیدنت اوباما که روز پنجشنبه در گردهمایی سالانه دعا در واشنگتن سخن می گفت اظهار داشت وی نگران خشونت در خاورمیانه است و دعا می کند «حقوق و آرمان های» مردم مصر عملی شود.

مراسم ملی دعای صبحگاهی امسال، آئینی که کنگره آمریکا ۵ دهه پیش برقرار ساخت، اعضای کنگره، رهبران و مقامات جهانی، یک معدنچی اهل شیلی و یک کارگردان هالیوود را گردهم آورد.

اعضای کنگره هر هفته برای خوردن صبحانه و دعا دور هم جمع می شوند. دو تن از سناتورها گفتند این صبحانه ها «با معناترین دوره» هفته است، که در جریان آن اختلافات سیاسی و مذهبی کنار گذاشته می شود.

مارک کلی، فضانورد و شوهر گابریل گیفوردز، عضو مجلس نمایندگان آمریکا، دعای پایانی را خواند و به همسرش، که ماه پیش در یک رویداد سیاسی هدف گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد، ادای احترام کرد. کلی گفت گابریل هر روز «اندکی بهتر» می شود و از آمریکاییان خواست برای یافتن خوبی و نیکی در تراژدی تیراندازی در آریزونا، که شش تن را کشت، به یکدیگر به پیوندند.

خوزه انریکز، معدنچی اهل شیلی، که همراه با ۳۲ معدنچی دیگر به دام افتاده بود و آنها را در دعا و نیایش هدایت می کرد، درباره نقش دعا در بیش از دو ماهی که زیر زمین بودند سخن گفت.

XS
SM
MD
LG