لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۷

کاهش محبوبیت باراک اوباما


نتایج بدست آمده از یک نظر سنجی که خبرگزاری «سی ان ان» آن را منتشر کرد، بحثهایی را در مورد محبوبیت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در بین مردم برانگیخته است.
نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که از میزان محبوبیت آقای اوباما ظرف ماه گذشته ۸ درصد کاسته شده، و به ۴۵ درصد رسیده است. «سی ان ان» می گوید که این پائین ترین میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در یکسال و نیم گذشته است.

این نظر سنجی در پی افشاگری در مورد بازبینی و کنترل تلفن ها و ایمیل های مردم از سوی دولت، رفتار نادرست اداره مالیات آمریکا با گروه های محافظه کار، و شنود تلفنی خبرنگاران، و نحوه مقابله دولت با حمله تروریستی به تأسیسات دیپلماتیک آمریکا در لیبی صورت گرفته است.
نتایج این نظر سنجی بر اساس مصاحبه تلفنی با هزار شهروند آمریکائی در روزهای یازدهم تا سیزدهم ماه جاری میلادی بدست آمده است.
نظر سنجیهای دیگر در مورد محبوبیت آقای اوباما نتایج متفاوتی بدست آورده اند. گالوپ می گوید که بیشتر مردم نحوه کار رئیس جمهوری آمریکا را تأیید نکرده اند. ولی نتایج بدست آمده از نظر سنجی مجله «تایم» نشان می دهد که اکثریت مردم نحوه کار آقای اوباما را تأیید کرده اند.
XS
SM
MD
LG