لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

آمریکاییان ازعملکرد اقتصادی پرزیدنت اوباما انتقاد می کنند


نتایج دو نظر سنجی جدید در امریکا نشان می دهد بسیاری از امریکاییان از کوشش های پرزیدنت اوباما برای تقویت اقتصاد انتقاد می کنند، و برخی تردید دارند که واشنگتن بتواند کشور را به مسیر درست باز گرداند.

یک نظر سنجی، که توسط مجله « نشنال جورنال» و شرکت بیمه «آل استیت» انجام گرفته، حاکی است ٦٢درصد پرسش شوندگان بر این گمانند کشور در مسیر درست حرکت نمی کند. این رقم بر مصاحبه هایی با ١٢٠٠بزرگسال در اواخر ماه اوت استوار است، و نشان می دهد میزان تایید رییس جمهوری در چند ماه گذشته به ٤٦درصد پایین آمده است.

همین نظر سنجی حاکی است امریکاییان بر اساس وضعیت شخصی خود در باره اقتصاد قضاوت می کنند، و ٧٠درصد دوست یا خویشاوندی داشته اند که از هنگام آغاز رکود، شغل خود را از دست داده است. اکثر پاسخ دهندگان بر این گمانند که دولت باید در اقتصاد نقش داشته باشد، اما بسیاری گفتند تردید دارند واشنگتن بتواند بگونه ای کار ساز دراین مسائل عمل کند.

یافته ها تقریبا با نتایج بررسی دانشگاه« کوین پیاک»، که روز پنجشنبه انتشار یافت، تطبیق می کند. یک کارشناس که در این بررسی شرکت داشت گفت از بدبینی رای دهندگان به اقتصاد کاسته نشده است.

نتایج نظر سنجی ها برای پرزیدنت اوباما، درحالی که متحدان حزب دمکرات او در کنگره با انتخابات دشواری در نوامبر روبرو هستند، نگران کننده است.

XS
SM
MD
LG