لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۲

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما که در سفر ۹ روزه خود به کشورهای حاشیه اقیانوس آرام با رهبران ۱۰ کشور عضو "آسه آن" یا سازمان کشورهای منطقه آسیای جنوب شرقی ملاقات کرده است، با انجام قراردادهای تجاری گوناگون تعدادی کار جدید در آمریکا ایجاد خواهد کرد و ایجاد مشاغل جدید بی شک بر انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده تاًثیر خواهد گزارد. در حال حاضر مهم ترین مسئله برای گروهی از راًی دهندگان آمریکائی بازگشت به بازار کار است.

مقامات ارشد آمریکا در این سفر طرحی را برای بازرگانی ایالات متحده در منطقه اعلام کردند. این طرح از همکاری دریائی تا مدیریت و تجارت را در بر می گیرد و طبیعتاً برای اجرای هر کدام از این طرح ها صدها میلیون دلار سرمایه گزاری خواهد شد. اما مسئله مهم آنست که در کنار این سرمایه گزاری ها ده ها هزار کار جدید نیز در آمریکا بوجود میاید و در نتیجه از تعداد بیکاران در آمریکا کاسته خواهد شد. کاخ سفید که روز گذشته دست آوردهای رئیس جمهوری را در این سفر مورد بررسی قرار داده است می گوید بازار کشورهای آسیای جنوب شرقی چهارمین بازار صادراتی آمریکاست.

نخستین اثر این تلاش ها را که در راستای شکوفائی اقتصای انجام می گیرد در نظر سنجی هائی که در اواخر هفته گذشته انجام گرفت، می توان مشاهده کرد.

در هفته گذشته نظر سنجی ها نشان داد که در صد طرفداری از آقای اوباما افزایش یافته و این مسئله برای پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده از اهمیت زیادی برخوردارست.

XS
SM
MD
LG