لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۳

اوباما بریتیش پترولیوم را مسئول آسیب های ناشی از نشت نفت می داند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، این هفته قرار است شرکت نفتی بریتیش پترولیوم را برای تشکیل حسابی ویژه تحت فشار قرار دهد که هدف از آن پرداخت خسارات مدعیان آسیب ناشی از نشت نفت در خلیج مکزیک است.

دیوید اکسلراد، مشاور کاخ سفید، روز یکشنبه به تلویزیون NBC گفت آقای اوباما قرار است روز سه شنبه پس از چهارمین سفر خود به خلیج مکزیک برای بررسی نشت نفت، در این زمینه سخنرانی سراسری داشته باشد.

مشاور ریاست جمهوری آمریکا گفت بحران نشت نفت همچنان ادامه دارد. آقای اکسلراد گفت مأموریت رئیس جمهوری آمریکا حفظ مسئولیت بریتیش پترولیوم است.

شرکت عظیم نفتی بریتانیایی برای تلاش بیشتر در جهت پایان دادن به نشت نفت تحت فشار قرار دارد. به گفته کارشناسان روزانه نزدیک به ۴۰ هزار بشکه نفت وارد خلیج مکزیک می شود.

گارد ساحلی آمریکا روز شنبه در نامه ای خطاب به مسئولان بریتیش پترولیوم از ناکافی بودن تلاش های بریتیش پترولیوم برای مهار نشت نفت، ابراز نگرانی کرد.

در این نامه گفته می شود بریتیش پترولیوم راه حل مشخصی برای مواقع خرابی تجهیزات یا دیگر مشکلات احتمالی، در نظر نداشته است. گارد ساحلی تا روز یکشنبه به شرکت بریتانیایی نفتی مهلت داده بود که راه حل دیگری برای این مشکل در نظر بگیرد.

ویلیام هیگ روز شنبه در مصاحبه با بی بی سی، علی رغم انتقادهای آمریکا از بریتیش پترولیوم، روابط واشگتن – لندن را «عالی» توصیف کرد.

دیوید کمرون نخست وزیر بریتانیا و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در مکالمه تلفنی بر روابط دو طرف تأکید کردند.

XS
SM
MD
LG