لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

برنامه دولت آمریکا برای کاهش وابستگی به نفت وارداتی


برنامه دولت آمریکا برای کاهش وابستگی به نفت وارداتی
برنامه دولت آمریکا برای کاهش وابستگی به نفت وارداتی

در حالی که مصرف کنندگان آمریکایی همچنان نگران افزایش قیمت سوخت فسیلی هستند، باراک اوباما خواهان افزایش سطح تولید نفت داخلی به منظور کاهش وابستگی به نفت وارداتی شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان هفتگی خود با اشاره به بالا رفتن بهای فرآورده های نفتی گفت: «بدون شک یکی از مسائل چند ماه اخیر در جهان، بهای بنزین بوده است. در حالی که افزایش بهای بنزین معمولا موقتی است و راه حل فوری برای آن موجود نیست؛ اما اقدامات کارسازی وجود دارد.»

رئیس جمهوری آمریکا انتصاب هیئتی را به منظور رسیدگی به احتمال دستکاری و تقلب در قیمت بنزین در بازار و همچنین افزایش تولید داخلی را از تدابیر به کار گرفته شده برای این مشکل دانست.

پرزیدنت اوباما افزود: «ما باید تولید مسئولانه و ایمن نفت را در داخل کشور افزایش دهیم. در حالی که تولید داخلی از سال ۲۰۰۳ تاکنون به بالاترین میزان خود رسیده ولی من فکر می کنم باید تولید نفت در آمریکا را افزایش داد.»

وی در اشاره به این که افزایش تولید نفت از ذخایر نفتی آلاسکا و خلیج مکزیک به کاهش وابستگی آمریکا به واردات نفت کمک خواهد کرد، افزود: «ما همچنین به شرکت های نفتی زمان می دهیم تا استانداردهای ایمنی در اکتشافات نفتی را بهبود بخشند.»

گزارش های مالی سال جاری شرکت های نفتی نشانگر آن که این شرکت های نفتی میلیاردها دلار سود برده اند.

آقای اوباما گفت: «سرانجام گام سوم قطع پرداخت یارانه به شرکت های نفت و گاز است. در چند ماه اخیر بزرگترین شرکت های نفتی هفته ای چهار میلیارد دلار سود داشته اند و در همین حال هر سال چهار میلیارد دلار یارانه دریافت می کنند؛ در حالی که مردم به سختی وسع مالی برای پرکردن باک بنزین اتومبیل خود را دارند.»

رییس جمهوری آمریکا سرانجام بر تولید انرژی پاک و سرمایه گذاری در این زمینه تاکید کرد: «ملت ما باید در حوزه انرژی پاک و بازیافتی، آخرین راه حل برای کاهش بهای بنزین، سرمایه گذاری کند.»

XS
SM
MD
LG