لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۲

تلاش برای یافتن رابطه میان متهم به بمب گذاری در نیویورک با گروه های تروریستی


ساعاتی پس از آن که یک مظنون به بمب گذاری در نیویورک، از صف مسافران هواپیمایی که عازم دبی بود بیرون کشیده شد، باراک اوباما درباره واکنش دولت به این رویداد، به مردم آمریکا اطمینان داد.

آقای اوباما گفت: «عدالت به اجرا در خواهد آمد و ما تمام توان خود را برای حفاظت از مردم آمریکا به کار می گیریم.»

رئیس جمهوری آمریکا در جمع گروهی از رهبران اقتصادی و تجاری در واشنگتن گفت اداره فدرال تحقیق و تجسس به دنبال یافتن رابطه، میان فیصل شهزاد، شهروند ۳۰ ساله آمریکایی پاکستانی تبار با سازمان های تروریستی است.

باراک اوباما گفت: «مردم آمریکا مطمئن باشند که اف بی آی و دیگر سازمان های مربوطه تمامی ابزارها و تجارب لازم برای کشف هرچه بیشتر اطلاعات درباره این پرونده را از جمله رابطه فرد مظنون با گروه های تروریستی، در اختیار دارند.»

شهزاد به راندن اتومبیل بمب گذاری شده به میدان تایمز نیویورک و پارک کردن آن در خیابانی شلوغ و در نزدیکی رستوران ها و سالن های تئاتر برادوی متهم است.

مأموران اف بی آی و پلیس نیویورک فیصل شهزاد را شامگاه دوشنبه و پس از آن بازداشت کردند که برای سوار شدن به هواپیمایی عازم دبی، در فرودگاه بود.

آقای اوباما تلاش ناکام برای بمب گذاری در میدان تایمز نیویورک را، یادآور زمانه ای دانست که در آن به سر می بریم.
رئیس جمهوری آمریکا گفت: «نیویورکی ها بار دیگر زندگی با سربلندی را یادآور شدند. می دانیم که هدف مهاجمان وادار کردن ما به زندگی همراه با ترس و در نتیجه بزرگ نمایی حملاتشان است، حتی حملات ناکامشان. ولی ما به عنوان مردم آمریکا و به عنوان یک ملت، وحشت زده نمی شویم.»

مقامات قضایی در حال کار بر روی این مسئله هستند که آیا فیصل شهزاد به تنهایی کار می کرده یا افراد دیگری نیز در این اقدام با او همکاری کرده اند.

XS
SM
MD
LG