لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

باراک اوباما برای شرکت در همایش انرژی اتمی عازم کره جنوبی شد


باراک اوباما برای شرکت در همایش انرژی اتمی عازم کره جنوبی شد
باراک اوباما برای شرکت در همایش انرژی اتمی عازم کره جنوبی شد

رهبران بیش از ۵۰ کشور جهان در همایش امنیت هسته ای که در سئول برگزار خواهد شد ، شرکت خواهند کرد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد روز شنبه وارد سئول شد و با لی میونگ بک رئیس جمهوری آن کشور دیدار و گفتگو کرد. حفاظت از مواد و تاسیسات هسته ای در مقابل آشوب گران و جلوگیری از قاچاق مواد هسته ای در کانون گفتگوهای همایش امنیت هسته ای در سئول خواهد بود. تهدید کره شمالی در پرتاب یک موشک دور برد و نگرانی های غرب از تلاش ایران در تولید سلاح های هسته ای ، بر تنش های بین المللی افزوده است.

گرچه پیونگ یانگ می گوید پرتاب این موشک که به مناسبت یکصدمین سالگرد بنیانگذار کره شمالی صورت می گیرد ، صلح آمیز است ، واشنگتن می گوید ، این تهدید ، توافق آمریکا در ارسال مواد غذایی به کره شمالی را به خطر خواهد انداخت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز برای شرکت در این کنفرانس بین المللی عازم کره جنوبی شد. قرار است اقای اوباما پس از ورود به سئول از منطقه مرزی غیرنظامی شده بین کره شمالی و جنوبی دیدن کند.

مقام های آمریکایی می گویند هدف از دیدار از این منطقه ، تاکید بر اهمیت اتحاد امنیتی با کره جنوبی است و همچنین ابراز پشتیبانی از ۲۸ هزار نیروی نظامی آمریکا که در آن کشور خدمت می کنند.

درهمایش امنیت بین المللی در سئول که از روز دوشنبه آغاز می شود ، کشورهای مسلح به سلاح های هسته ای ، کشورهایی که از انرژی هسته ای برای مصارف صلح آمیز استفاده می کنند و همچنین کشورهایی که خواهان استفاده صلح آمیز از انرژی هستند ، شرکت خواهند کرد. سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG