لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۹

پیام تبریک پرزیدنت اوباما برای شروع سال جدید میلادی


پیام تبریک پرزیدنت اوباما برای شروع سال جدید میلادی
پیام تبریک پرزیدنت اوباما برای شروع سال جدید میلادی

پیام تبریک پرزیدنت اوباما برای شروع سال جدید میلادی تاًکید بر شکوفایی اقتصادی آمریکاست.
پرزیدنت اوباما پیام سال جدید میلادی خود را بر ضرورت بهبود اقتصاد آمریکا متمرکز کرد و گفت جمهوری خواهان و دموکرات ها این مسؤولیت را مشترکاً بر عهده دارند.

کنگره آمریکا دارای دو پیکره است. مجلس نمایندگان که در دوره جدید در کنترل جمهوری خواهان است و مجلس سنا که در کنترل دموکرات ها قرار دارد.

رییس جمهوری آمریکا در پیام رادیویی- تلویزیونی خود در روز شنبه گفت وی در سال آینده برای شکوفایی اقتصادی کشور، ایجاد مشاغل جدید و بهبود شرایط زندگی طبقه متوسط هر اقدامی را که لازم باشد انجام خواهد داد. رییس جمهوری گفت بثمر رساندن این موارد، هدف من در سال آینده است.

پرزیدنت اوباما پس از تبریک سال نو به مردم آمریکا گفت که می خواهد در باره سالی که در پیش است با آنان سخن بگوید. سالی که در آن مردم می خواهند زندگی خود را به روند عادی اش باز گردانند. وی گفت در چند ماه گذشته وضعیت اقتصادی بهتر شده است و اکنون مهمترین وظیفه، پاسداری از این بهبودی است.

پرزیدنت اوباما گفت ما باید به آینده نگاه کنیم، نه تنها به سال جدید، بلکه به ده سال و بیست سال آینده بنگریم، به این که چگونه می توانیم شرکت ها را قانع کنیم تا به ایجاد واحدهای تازه اقدام کنند و مشاغل جدیدی در شهر های ما ایجاد کنند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که یکی از علل بحران اقتصادی آمریکا، سرمایه گزاری تولیدی در خارج و در کشورهایی مانند چین بوده است.

پرزیدنت اوباما همچنین گفت که چگونه می توان با کشورهای دیگر جهان رقابت کرد و چگونه می توان به واقعیت پیوستن آرمان ها را برای فرزندان و نواده های خود مشاهده کرد.

پرزیدنت اوباما در همین پیام می گوید که پدران و مادران ما و همچنین پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های ما نیز قبلاً همین پرسش ها را از خود کرده اند.

وی سپس گفت آماده است تا با هر یک از اعضای کنگره که صاحب ایده و نظر خوبی است و برای بثمر رساندن آن خود را متعهد می داند؛ همکاری کند.

پرزیدنت اوباما سپس به مردم آمریکا گفت ما باید این انتظار را داشته باشیم که شما ما را در موفقیت ها و عدم موفقیت ها پاسخ گو و مسؤول بدانید.

وی آنگاه گفت من از نخستین روزی که کار خود را در سمت رییس جمهوری آمریکا شروع کردم، گفته ام که رفع و حل چالش ها نه سریع است و نه آسان.

پرزیدنت اوباما گفت ما دهه سختی را پشت سر گزارده ایم اما دهه جدیدی در برابر ماست و اگر تنها این مسیله را بخاطر داشته باشیم که آمریکا صاحب چه توانایی هایی است، من اطمینان دارم که پیشرفت نیز در برابر ماست.

پیشرفت هایی که شامل شکوفایی اقتصادی و حضور روز افزون ما در جهان خواهد بود.

پرزیدنت اوباما سپس به این که آمریکا بزرگترین کشور جهان است اشاره کرد و گفت ما برای اطمینان از حفظ موضع آمریکا در قرن بیست و یکم هر کاری را که لازم باشد انجام خواهیم داد، همان موضعی که آمریکا در قرن بیستم نیز دارا بود.

XS
SM
MD
LG