لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

... و باز هم در واشنگتن (۱۳ ژوئیه)


صحنه ای از محل یکی از حمله های تروریستی در منطقه دادار در بمبئی - ۱۳ ژوئیه
صحنه ای از محل یکی از حمله های تروریستی در منطقه دادار در بمبئی - ۱۳ ژوئیه

پرزیدنت اوباما در اطلاعیه ویژه ای گفت مردم آمریکا در این دوران رنج آور در کنار مردم هند ایستاده اند

پرزیدنت اوباما روز چهارشنبه در اطلاعیه ویژه ای گفت که من در دوران سفر خود به بمبئی از نزدیک مقاومت و قدرت مردم هند را مشاهده کرده ام و تردید ندارم که هند بر این دوران تاًسف بار که پی آمد حمله های تروریستی است، چیره خواهد شد.

روز چهارشنبه ۲۲ تیر سه حمله تروریستی از پیش تنظیم یافته و هم آهنگ شده در مرکز مالی هند ۲۱ کشته از خود بر جای گزارد. این حمله های تروریستی بدترین در نوع خود پس از حمله تروریستی سال ۲۰۰۸ بوده است، حمله هائی که هند آن را به پاکستان نسبت داده بود.

حمله های تروریستی روز چهارشنبه چند ماه پس از آن صورت گرفت که گفتگوهای صلح بین پاکستان و هند از سر گرفته شده بود.

امروز پس از وقوع حمله های تروریستی خیابان ها سراسر پوشیده از خون بود و اجساد کشته شدگان بر روی زمین دیده می شد. برخی زخمی ها را برای رساندن به بیمارستان به داخل تاکسی ها می کشاندند و برخی دیگر را می دیدید که در پشت یک کامیون بزرگ به همراه تعدادی دیگر از زخمی شده ها راهی بیمارستان بودند.

نخستین حمله در ساعت ۶ و ۵۴ دقیقه پس از نیمروز به وقت محلی اتفاق افتاد و به بازار جواهر فروش ها کشانده شد. یک دقیقه بعد، یک حمله شدید دیگر در چند کیلومتری حمله اولی در محدوده « اُپرا هاوس» رخ داد و سومین حمله در ساعت ۷و ۵ دقیقه پس از نیمروز در منطقه شلوغ و پر رفت و آمد « دادار» اجساد دیگری را از خود در خیابان بر جای گزارد.

کمی بعد، مانمُهان سینک نخست وزیر هند حمله ها را شدیداً محکوم کرد و از مردم خواست خونسردی خود را حفظ کنند و چهره یکپارچه ای از خود نشان دهند.

پرزیدنت اوباما در این اطلاعیه ویژه همچنین گفت ما حمایت خود را در تلاش هائی که برای بدست عدالت سپردن جنایت کاران انجام می شود؛ اعلام می کنیم.

در همین حال، آقای اوباما گفت که دولت آمریکا بطور مرتب وضعیت موجود را که شامل امنیت و ایمنی شهر وندان آمریکائی نیز می باشد؛ دنبال می کند.

منابع مورد استفاده:

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید

خبرگزاری آسوشیتد پرس

XS
SM
MD
LG