لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۵

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا باز هم به فشار بر قانون گزارانی که در کنگره آمریکا مانع تصویب طرح های رئیس جمهوری در چارچوب معافیت های مالیاتی می شوند، ادامه می دهد.

آقای اوباما در سخنرانی روز دوشنبه خود در کاخ سفید اعلام کرد اولویت ارشد من در حال حاضر اینست که هر کاری را که لازم است برای ایجاد مشاغل جدید انجام دهم تا بتوانم برای خانواده های متوسط آمریکائی و کسانی که تلاش می کنند تا خود را وارد طبقه متوسط بکنند؛ امنیت بیشتری تاًمین کنم.

آقای اوباما مجدداً از قانون گزاران آمریکائی خواست که با معافیت مالیاتی حقوق بگیران موافقت کنند. این موافقت در سال گذشته با موافقت جمهوری خواهان و دمکرات ها انجام شد. اما امسال در حالی که نزدیک به پایان سال شده ایم، این امر هنوز انجام نشده است.

وی گفت هر چند که ضریب بیکاری در آمریکا در ماه گذشته کاهش یافته است، با این همه بهبودی ما هنوز با توجه به وضعیت موجود اقتصادی در اروپا بسیار شکننده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت برای همین است که بیشتر اقتصاد دان های مستقل بر این عقیده اند که تجدید معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران از اهمیت بسیاری برخوردارست.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید که تنها چند دقیقه پیش از تشکیل کنفرانس خبری روزانه خود حضور رئیس جمهوری را برای ایراد یک سخنرانی در اطاق ویژه کنفرانس های خبری کاخ سفید اعلام کرده بود، پس از پایان سخنان وی در یک صفحه اکترونیکی گذشت دقایق را تا پایان مهلت تصویب آن که آخر سال جاری میلادی است؛ نشان داد. گذشت دقایقی که برای جلب توجه مالیات دهندگان و قانون گزاران آمریکائی بود.

با وجود ایجاد حدود ۱۲۵ هزار شغل جدید در ماه گذشته، مسئله بیکاری همچنان از اولویت ارشد برای راًی دهندگان آمریکائی برخوردارست. مسئله ای که برای رئیس جمهوری آمریکا نیز از اولویت ارشد برخوردارست.

هر چند که هنوز لایحه پیشنهادی ایجاد مشاغل جدید باراک اوباما به کنگره آمریکا به تصویب نرسیده است، با این همه اکنون آقای اوباما بر مسئله مالیات خانواده های متوسط آمریکائی متمرکز شده است و در همین رابطه قرار است تا ساعتی دیگر طی ایراد یک سخنرانی در یکی از دبیرستان ها در شهر کانزاس در باره اقتصاد مطالبی ایراد کند.

دبیرستان «اوساواتامی» که شهر کانزاس در ایالت میسوری قرار دارد، درست یک صد سال پیش میزبان تدی روزولت رئیس جمهوری وقت آمریکا بود. وی به آنجا رفت تا از همه بخواهد که برای تلاش در راه یک ملی گرائی جدید گرد هم بیآیند تا همه بتوانند شانس و فرصت عادلانه ای را برای موفقیت در زندگی در اختیار داشته باشند.

XS
SM
MD
LG